Burzokalipsa w Polsce. Ostrzeżenia od IMGW, będzie bardzo niebezpiecznie

Wojciech Kozicki
16.05.2018  09:52
Burza pioruny uderzenie błyskawice zdjęcie kataklizm
Burza pioruny uderzenie błyskawice zdjęcie kataklizm Fot: East News/Kent Wood/Science Source

Uważajcie na siebie, sypnie gradem i spadnie bardzo dużo deszczu.

Prognoza pogody w Polsce. Będzie niebezpiecznie, zapowiadane są intensywne opady deszczu, grad i gwałtowne burze. IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia stopnia dla większości województw.

Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej – brzmi ostrzeżenie na stronie pogodynka.pl. (IMGW-PIB)

Burzokalipsa zacznie się już w środę 16 maja. Na baczności powinni się mieć mieszkańcy województw małopolskiego i podkarpackiego. Parasol może nie wystarczyć, bo ma sypnąć gradem. Jak podaje onet.pl, najtrudniejsze warunki pogodowe panować będą na południu Polski.

Po wielu pogodnych i suchych dniach, a w niektórych regionach nawet tygodniach, synoptycy zapowiadają radykalną zmianę pogody – zapowiada Tomasz Wasilewski. (tvnmeteo.tvn24.pl)

Temperatura, deszcz, poprawa pogody

Tvnmeteo.tvn24.pl zapowiada, że na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, Kielecczyźnie i w Małopolsce może spaść nawet 40 litrów deszczu na metr kwadratowy. Termometry pokażą od 16 do 22 stopni Celsjusza (na zachodzie kraju).

Wilgotna i chłodniejsza aura, spowodowana układem niżowym z centrum nad Karpatami i aktywnymi frontami atmosferycznymi, może niekorzystnie wpływać na samopoczucie. Weekend ma przynieść poprawę pogody. Wciąż ma nadpływać nad Polskę ciepłe polarne powietrze.

Zalana Łódź

Niektóre regiony Polski jeszcze nie otrząsnęły się po ostatnich ulewach. Szczególnie niebezpiecznie było w Łodzi, która dosłownie „pływała".

Zagłosuj

Czy przejmujesz się ostrzeżeniami od IMGW?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze