Ostrzeżenie IMGW. Załamanie pogody, będzie niebezpiecznie

Wojciech Kozicki
10.07.2018  11:05
prognoza pogody Polska deszcz burze grad Warszawa
prognoza pogody Polska deszcz burze grad Warszawa Fot: East News/Kuba Jurkowski/REPORTER

Parasol może nie wystarczyć.

Prognoza pogody. Jak podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki wodnej, we wtorek w wielu rejonach Polski spodziewane są wysokie temperatury. Najcieplej będzie w Małopolsce, gdzie termometry wskażą 27 stopni Celsjusza. Najzimniej ma być w Gorzowie Wielkopolskim, Koszalinie, Szczecinie i Jeleniej Górze. O opalaniu się można zapomnieć, będzie deszczowo i wietrznie. Spadnie nawet 20 litrów deszczu na metr kwadratowy.

Załamanie pogody spowodowała strefa wilgoci przed frontem atmosferycznym, a opady popołudniowe związane będą z frontem atmosferycznym przesuwającym się z zachodu na wschód. Niestety, front przesuwa się dość powoli, więc pogoda szybko się nie poprawi – zapowiada dyżurny synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Piotr Ojrzyński. (gazetawrocławska.pl)

Burze i opady deszczu spodziewane są prawie w całej Polsce, więc lepiej mieć się na baczności. Wiatr może osiągnąć nawet 80 kilometrów na godzinę. Najspokojniej będzie we wschodniej części kraju, chociaż i tak należy spodziewać się opadów. IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia do 13 lipca dla większości województw. Gazetawroclawska.pl ostrzega Dolny Śląsk przed burzami z gradem i frontem atmosferycznym nadciągającym z zachodu.

Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej – brzmi treść ostrzeżenia (IMGW-PIB)

W kolejnych dniach również należy spodziewać deszczu i burz. TVN24.pl zapowiada jednak, że zapowiada się słoneczny weekend, chociaż przelotnie może padać i zagrzmieć.

ZOBACZ TEŻ: Burza słoneczna i globalna katastrofa

Zagłosuj

Czy przejmujesz się ostrzeżeniami od IMGW?

Liczba głosów:

Burze w Polsce:

Przeczytaj więcej
Komentarze