Pogoda: niż Pamela nad Polską. Ostrzeżenia od IMGW, burze i grad

Wojciech Kozicki
14.08.2018  13:48
prognoza pogody burza Mazury
prognoza pogody burza Mazury Fot: East News/Wojciech Strozyk/REPORTER

Macie dość upałów i czekacie na ochłodzenie? Dobre wiadomości dla was.

Prognoza pogody na 14 sierpnia. „Wirtualna Polska” informuje, że nad Polskę nadciągnął znad Bałtyku i południowej Skandynawii niż Pamela. Przyniesie burze, ochłodzenie i grad. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia.

Najbliższe dni to chłodne masy powietrza pochodzenia atlantyckiego. Front znad Danii spotka się ze zwrotnikowym ciepłym powietrzem nad wschodnią i południową Polską. Efektem będą silny wiatr (prędkość nawet 85-100 kilometrów na godzinę), wypiętrzanie się chmur i intensywne burze z gradem.

IMGW - ostrzeżenia meteorologiczne

Województwa świętokrzyskie, lubelskie, podkarpackie, małopolskie i część śląskiego – obowiązuje w nich ostrzeżenie meteorologiczne drugiego stopnia do 15 sierpnia. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa (RCB) również ostrzega przed burzami z gradem. Twojapogoda.pl zapowiada trąby wodne na wybrzeżu. W pozostałej wschodniej części Polski IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia.

Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych – brzmi ostrzeżenie meteorologiczne drugiego stopnia od IMGW. (IMGW-PIB)

Tatry, Zakopane – prognoza pogody

Prognoza pogody w górach na 14 sierpnia nie jest dobra. Tatrzański Park Narodowy ostrzega, że spodziewane są deszcze i burze.

ZOBACZ TEŻ: Temperatura rośnie. Ludziom zostało tylko kilkadziesiąt lat

Zagłosuj

Boisz się burzy?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze