W Polsce najgoręcej w Europie? "Otworzą się wrota piekieł"

Wojciech Kozicki
08.08.2018  10:59
Prognoza pogody - wyż Jan, hiszpański pióropusz
Prognoza pogody - wyż Jan, hiszpański pióropusz Fot: East News/Tomasz Kawka

W tym tygodniu Polaków czeka pogodowy armagedon.

Prognoza pogody. Upały w Polsce odpuściły tylko na chwilę. Ochłodzenie było tylko ciszą przed burzą. Zapowiadany jest pogodowy armegedon, gdyż znad Półwyspu Iberyjskiego nadciąga „hiszpański pióropusz”. Spodziewane są gwałtowne burze. Nadciąga też wyż Johaness (Jan), ściągając zwrotnikowe masy powietrza. Mogą też zostać osiągnięte rekordowe temperatury w Polsce.

Jak podaje "Wirtualna Polska", powołując się na ventusky.com, Polska może być najgorętszym miejscem w Europie i pisze, że „otworzą się wrota piekieł”.  Najgoręcej ma być między Szczecinem, Gorzowem, a Zieloną Górą ("piekielny trójkąt").

W województwie lubuskim termometry pokażą nawet ponad 35 stopni Celsjusza. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał najwyższe ostrzeżenia trzeciego stopnia dla kilkunastu województw. Będzie bardzo niebezpiecznie. TVN Meteo ostrzega, że upały w tym tygodniu mogą zagrażać zyciu.

Przewiduje się wystąpienie groźnych zjawisk meteorologicznych powodujących bardzo duże szkody lub szkody o rozmiarach katastrof oraz zagrożenie życia. Groźne zjawiska meteorologiczne lub skutki ich wystąpienia uniemożliwią prowadzenie działalności. Bądź przygotowany na znaczące zakłócenia w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana najwyższa ostrożność, konieczność częstego śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych – brzmi treść ostrzeżenia od IMGW. (IMGW-PIB) 

Burze w Polsce

Jak podaje pogodynka.pl, w środę i czwartek należy spodziewać się burz w górach (Zakopane), w Szczecinie i Koszalinie. Spodziewane jest zachmurzenie w całym kraju. W piątek zagrzmi w niemal w połowie Polski. W weekend temperatury spadaną poniżej 30 stopni Celsjusza, chociaż nadal będą utrzymać się na poziomie 24-28 kresek.

ZOBACZ TEŻ: Naukowcy ostrzegają. Ludziom zostało tylko kilka dekad na Ziemi

Zagłosuj

Jak spędzasz tegoroczne wakacje?

Liczba głosów:

prognoza pogody upały ostrzeżenie
prognoza pogody upały ostrzeżenie Fot: IMGW-PIB
prognoza pogody upały ostrzeżenie
prognoza pogody upały ostrzeżenie Fot: Pogodynka.pl (IMGW-PIB)
Przeczytaj więcej
Komentarze