Pogodowy armagedon w Polsce. Nadciąga "hiszpański pióropusz"

Wojciech Kozicki
07.08.2018  09:56
pogoda Polska prognoza burza hiszpański pióropusz
pogoda Polska prognoza burza hiszpański pióropusz Fot: East News/Tomasz Kawka

Wydano ostrzeżenia trzeciego stopnia. Będzie bardzo niebezpiecznie.

Prognoza pogody dla Polski nie jest dobra. Chociaż nadciągnęło ochłodzenie, upały na chwilę odpuściły, jest to cisza przed burzą. I to dosłownie. Klaudziusz Michalec w materiale dla wp.pl, ostrzega, że nadchodzi "pogodowy armagedon". Do Polski zmierza niebezpieczne zjawisko meteorologiczne: nazywane „hiszpański pióropusz” (spanish plum). Ma zacząć się już od wtorku.

Nad Europę nadciągają masy gorącego powietrza znad Półwyspu Iberyjskiego. Zwrotnikowe powietrze dosłownie rozleje się po Starym Kontynencie. Temperatury będą wynosić powyżej 30 stopni Celsjusza. Należy spodziewać się także wysokiej wilgotności powietrza. 

Ostrzeżenia IMGW

Będzie niebezpiecznie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia trzeciego stopnia przed upałami w Polsce. Tvnmeteo.tvn24.pl ostrzega, że będą to temperatury zagrażające życiu.

Przewiduje się wystąpienie groźnych zjawisk meteorologicznych powodujących bardzo duże szkody lub szkody o rozmiarach katastrof oraz zagrożenie życia. Groźne zjawiska meteorologiczne lub skutki ich wystąpienia uniemożliwią prowadzenie działalności. Bądź przygotowany na znaczące zakłócenia w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana najwyższa ostrożność, konieczność częstego śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych – brzmi treść ostrzeżenia od IMGW. (IMGW-PIB)

Hiszpański pióropusz to nie tylko bardzo wysokie temperatury. Przewidywane są także nagłe i silne burze.

ZOBACZ TEŻ: Aplikacja na upały. Ochłodzisz się telefonem

Zagłosuj

Jak spędzasz tegoroczne wakacje?

Liczba głosów:

 

 

imgw ostrzeżenie prognoza pogody
imgw ostrzeżenie prognoza pogody Fot: IMGW-PIB
Przeczytaj więcej
Komentarze