Zbliża się protest taksówkarzy. Możliwy paraliż komunikacyjny

Magdalena Kulej
10.09.2018  11:50
taxi warszawa prostet
taxi warszawa prostet Fot: Adam Burakowski/REPORTER

Czas przygotować się na gigantyczne korki.

Kiedy 5 czerwca 2 tys. taksówkarzy włączyło się do protestu, Warszawa została kompletnie sparaliżowana na kilka godzin. Taksówkarze wywołali gigantyczne korki w porannym szczycie i nawet po zakończeniu protestu zamieszanie w stolicy dawało się kierowcom we znaki.

Wkrótce może ich czekać powtórka z rozrywki. Taksówkarze po raz kolejny chcą zwrócić uwagę rządu na problem „nielegalnych przewoźników, którzy zabierają im chleb" i zorganizować „imprezę informacyjno-dydaktyczną”.

Protest zapowiedziano na 18 października – donosi „Do Rzeczy”. To data jeszcze odległa, ale warto ją sobie zaznaczyć w kalendarzu.

Może rządzący przemyślą sprawę i nie będziemy musieli wyjeżdżać na ulice. Wystarczy sprawnie przeprowadzić niezbędne zmiany w prawie i zacząć je wprowadzać w życie. Politycy już nie raz pokazali, że potrafią zmienić ustawę w 3 dni. Mają ponad 30 dni. Może zdążą – napisali przedstawiciele Związku Zawodowego "Warszawski Taksówkarz" na Facebooku.

Jeśli jednak tak się nie stanie, 18 października pomiędzy g. 11.00 a 14.30 stolicę zablokuje ok. 1,5 tys. taksówkarzy, którzy w asyście policji przejadą obok siedzib urzędów i komend policji.

ZOBACZ TEŻ: Uber może być zdelegalizowany 

Zagłosuj

Chętniej korzystasz z taksówki czy Ubera?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze