Prymas Polski i przyjmowanie uchodźców. Zaskakujący apel do Polaków

Wojciech Kozicki
20.08.2018  10:49
prymas polski Wojciech Polak
prymas polski Wojciech Polak Fot: East News/Grzegorz Krzyzewski/REPORTER

Kontrowersyjne kazanie. Imigranci, Jan Paweł II i niepodległość.

Prymas Polski abp Wojciech Polak wygłosił kazanie i wzbudził spore kontrowersje. Jak powiedział gosc.pl, metropolita gnieźnieński przewodniczył mszy świętej w inowrocławskim kościele pw. Świętego Ducha. Powiedział, że pomoc uchodźcom jest chrześcijańskim obowiązkiem. Zaapelował także, by promować różnorodność, bo leży to w naturze Polaków i wynika z historii kraju.

ZOBACZ TEŻ: Rząd chce więcej imigrantów w Polsce. Mają rozwiązać istotny problem

Udział w Eucharystii zobowiązuje do pomocy innym, a zwłaszcza ubogim, zobowiązuje nas, wierzących, abyśmy nie zajmowali się kwestią uchodźców i migrantów, ale przychodzili im konkretnie z pomocą. Ma nam otwierać serca na tych, którzy cierpią i potrzebują pomocy, byśmy byli z nimi na modlitwie, ale i w konkretnie wyciągniętej do pomocy dłoni. To nie lęk czy strach ma nami kierować, ale miłość Chrystusa – powiedział Wojciech Polak. (gosc.pl)

Duchowny, powołując się na słowa Jana Pawła II, twierdzi, że niepodległość to wielość i pluralizm, a nie ciasnota i zamknięcie. Dla niego niepodległa Polska to „nie mury i zasieki, a dłonie wyciągnięte w geście przebaczenia”.

Papież Franciszek i imigranci

Polak nawiązał także do papieża Franciszka, który jest bardzo przychylny uchodźcom. W 2016 roku umył stopy uchodźcom, czym wywołał ogromne kontrowersje. Publicyści (m.in. Robert Tekieli) ocenili, że muzułmanie nie odebrali tego jako znak pokoju. Mogli odnieść wrażenie, że Europa jest na kolanach.

ZOBACZ TEŻ: Papież Franciszek o karze śmierci

Zagłosuj

Czy jesteś za przyjmowaniem imigrantów w Europie?

Liczba głosów:

Papież myje i całuje stopy imigrantów:

Przeczytaj więcej
Komentarze