Kolarz Przemysław Niemiec kończy karierę. "Zaczynam nowy etap w życiu"

Wojciech Kozicki
04.10.2018  10:30
Polski sportowiec znany z World Tour wystartuje w swoich ostatnich zawodach.
Polski sportowiec znany z World Tour wystartuje w swoich ostatnich zawodach. Fot: Facebook.com/Przemysław Niemiec

O swojej decyzji powiadomił fanów na Facebooku. Zbliżające się zawody w Turcji to ostatni start w jego karierze. Podziękował m.in. rywalom.

Polski kolarz Przemysław Niemiec (zawodnik klubów Amore & Vitae, Miche, Lampre, UAE Team Emirates) ogłosił koniec kariery sportowej. Czeka go jeszcze ostatni wyścig Tour of Turkey 2018 w przyszłym tygodniu. Ostatnio wygrał tam etap, który prowadził przez 2 kontynenty. Wygrał także klasyfikację górską. Będzie to dla 38-latka ostatni start zawodowy w peletonie World Tour.

Życia nie mierzy się ilością wykręconych kilometrów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach. podjąłem decyzję o zakończeniu kariery, nie żałuję każdego z ponad 600 tysięcy przejechanych kilometrów. Dziękuję wszystkim tym, którzy pomogli mi na każdym etapie mojej kariery i byli przy mnie w chwilach szczęśliwych zwycięstw i w czasie kiedy trasa wyścigu nie zawsze była dla mnie łaskawa – napisał na swoim Facebooku Przemysław Niemiec.

Kariera i nowy etap w życiu

W mediach społecznościowych podziękował trenerom, a szczególnie Piotrowi Karkoszce, który pomógł mu rozpocząć karierę kolarską. Nie zabrakło także podziękowań dla rywali. Napisał również, że zaczyna „kolejny etap w życiu”.

Jak przypomina sport.onet.pl, karierę zaczynał w Amore & Vita-Beretta. Jego osiągnięcia sportowe to m.in. szóste miejsce w klasyfikacji generalnej Giro d'Italia 2013 i wygrany wyścig Route du Sud 2009. 

ZOBACZ TEŻ: Rzuciła kolarstwo i została modelką. Publikuje seksowne zdjęcia

Przeczytaj więcej
Komentarze