Przepowiednie królowej Saby i koniec świata. Proroctwa się spełniają?

Wojciech Kozicki
21.09.2018  10:23
przepowiednie królowej Saby koniec świata apokalipsa
przepowiednie królowej Saby koniec świata apokalipsa Fot: Pixabay.com

Jej makabryczne wizje spisano w 3 księgach.

Koniec świata i apokalipsa - specjaliści próbują wyznaczyć datę, komety i asteroidy mogą uderzyć w każdej chwili. Popularne są wizje Nostradamusa i Baby Wangi. Warto jednak zwrócić uwagę na przepowiednie królowej Saby

Tajemnicza Michalda opowiadała o przyszłości przed królem Salomonem. Spisano 3 księgi, w których przedstawiono jej wizje. Proroctwa Michaldy przewidują koniec cywilizacji, a niektóre z nich rzekomo już się wypełniły.

Upadek cywilizacji

Królowa Saby („trzynasta Sybilla, w Biblii nazywana Makedą, a w Koranie Balqis) podała „7 przestróg”. Jak przypomina onet.pl, 6 z nich już się wypełniło i tylko krok dzieli nas od upadku cywilizacji.

Przepowiednie królowej Saby

Przewidziała m.in. narodziny Jezusa Chrystusa. Ostrzegała, że 1200 lat po jego śmierci na niebie będzie widoczna kometa i rozpocznie się okres wojen. Zapowiadała, że Jerozolima upadnie, a Żydzi będą tułać się po całym świecie. W jej proroctwach symboliczna mowa jest także u upadku Rzymu oraz pojawieniu się Napoleona. Twierdziła, że po śmierci Mesjasza z Jerozolimy wiara przeniesie się do Rzymu i pozostanie tam do końca świata.

Wiedz, potężny i mądry królu, że ziemia ta, około Jerozolimy, święta jest, gdyż na niej urodzi się Mesjasz, i lud z niewoli szatana wybawi. Urodzi się on niedaleko Jerozolimy, a życie swe poświęci dla ludu, nauczając i opowiadając mu prawdziwą naukę, lecz lud go nie uzna i cudów jego nie ulęknie się, a ukrzyżuje na krzyżu, dając mu najhaniebniejszą śmierć –pisała królowa Saby (”Proroctwo królowej Saby”, wydawnictwo Armoryka, Sandomierz)

Koniecswiata.org podaje, że przewidziała wielką zimę w 1944 roku i wyginięcie kuropatw. Faktycznie, tego roku z powodu mrozów zmarło większość tych ptaków.

Koniec świata – przepowiednie i znaki

Jej zdaniem ludzie będą bliscy zagłady, gdy kopiąc głęboko pod ziemią zaczną wydobywać surowce, a nich budować maszyny napędzane węglem. Ostrzegała także, że kolejne zwiastuny apokalipsy to m.in. rozwój światowego handlu, zanik szczerości wśród ludzi, wielka chciwość. Czwartym znakiem apokalipsy będzie władza pieniądza nad światem i uczynienie z waluty boga.

Wojny wszelkie trwać będą, a z jednej powstawać będzie druga tak, że końca ich nie będzie. Wojska niezliczone ilości przechodzić będą z kraju do kraju, ale liczba ich tak będzie wielka, że nie mogę ich określić. Lecz wojska te potężne będą, nieugięci, zakuci w żelaza rycerze walczyć będą przeciwko sobie, a duch ludzki wymyślać będzie coraz potężniejsze przyrządy do zabijania służące. Lecz w narodzie i w ludzie mądrość życiowa wielka będzie w ciągłym czuwaniu nad swoim dobrem w ciągłej trosce i obawie wyćwiczy się myśl ludzka – ostrzega królowa Saby w drugiej księdze proroctw. (”Proroctwo królowej Saby”, wydawnictwo Armoryka, Sandomierz)

Zakaz handlu w niedziele i koniec świata?

Jak podaje antyradio.pl, trzecia księga królowej Saby mówi, że zwiastunem końca świata będą ludzie pracujący nawet w niedziele i święta, by utrzymać swoje rodziny. Nie ma najwyraźniej co liczyć, że zakaz handlu w niedziele zapobiegnie katastrofie.

Ludzie zaś rozmnożą się nad miarę, wiec żywności i środków zabraknie dla wszystkich, przeto rozpuszczą się w lasy i puszcze nieznane, tam zamieszkają tam gospodarstwo uprawiać będą w trudzie i znoju. Później, gdy ludność ta rozpleni się i znacznie powiększy, państwo swoje w tych lasach założą i królów ustanawiać będą – wieszczyła królowa Saby. (”Proroctwo królowej Saby”, wydawnictwo Armoryka, Sandomierz)

Koniec świata ma poprzedzać wielka wojna, w której zginie większość ludzi na świecie. Gdy konflikt się zakończy, Bóg da im czas na poprawę. Jeśli nie się nie zmienią, ześle na nich straszliwe kataklizmy poprzedzone 7 znakami. Księżyc będzie się ukazywać od wschodu, gwiazdy będą świecić krwawym światłem. Woda na Ziemi zacznie płonąć, zwierzęta będą się pocić krwią, a powierzchnia planety zacznie się zapadać.

Piątym znakiem będzie ten, gdy ziemia w wielu miejscach, zapadać się zacznie, w miejscach zapadłych zaś wyjdą ognie i dymy, ludzie zaś zwątpią o wszystkim i śmierci czekać będą – twierdziła królowa Saby. (”Proroctwo królowej Saby”, wydawnictwo Armoryka, Sandomierz)

Znaki apokalipsy

Co do krwawego światła, w 2018 roku na niebie można było zobaczyć „krwawy Księżyc” (zaćmienie Księżyca). Jeśli chodzi o zagładę od ognia, podobny scenariusz przewidywał również Stephen Hawking. Ziemia zapada się już i rozstępuje (katastrofa w Afryce). Dymy i ogień można interpretować jako słynne "wrota piekieł" w Turkmenistanie. A może chodzi o wulkan Yellowstone, które może wkrótce wybuchnąć?

Zajęci będą jedynie wymyślaniem coraz to nowych szat. A stanie się, że jeden lud będzie wybierał mody, a wszystkie inne naśladować go będą i zmieniać formę szat często. Głowy swe stroić będą jakby pawimi ogonami, tak, że włosów wcale widać nie będzie, a kobiety przewyższą kaprysami swych ubiorów wszystko, co dotychczas było używane. Biedni będą naśladować bogatych i nie będzie można rozróżnić pana od sługi, wyrobnika od możnego. Wiele szczególniej kobiet, jeść nie będzie miała co, i dzieciom chleba dawać nie będzie, byle się tylko modnie i ładnie ubrać. Później jeszcze niewiasty na głowy sadzać będą ogromne kukły, a w szaty męskie się ubierać, a potem strzyc się i coraz nowe szaty zmieniając, oddawać będą wszystkie pieniądze na mody, które śmieszne i głupie same, śmiesznymi i głupimi kobiety czynić będą – ostrzegała królowa Saby. (”Proroctwo królowej Saby”, wydawnictwo Armoryka, Sandomierz)

Sąd ostateczny rozpocznie się, gdy na świecie pojawi się Antychryst. Marny los ma czekać tych, którzy się nie nawrócili.

Fałszywe proroctwo?

Onet.pl zwraca uwagę, że przepowiednie królowej Saby należy traktować z dystansem. Zalicza je do „literatury jarmarcznej”, którą sprzedawano w latach dziewięćdziesiątych na odpustach i w sanktuariach. Podejrzane jest, że w swych proroctwach królowa Saby otwarcie mówiła o Cesarstwie rzymskim i Chrystusie (żyła kilkaset lat przed jego narodzinami), zanim ktokolwiek o nich wiedział.

Brunisława Kot w książce ”Proroctwo królowej Saby” napisała, że teksty z czasów Salomona nie zachowały się w oryginale. Zostały spisane z greckich i łacińskich przekładów. Tłumacze przez setki lat mocno zmodyfikowali proroctwa królowej Saby.

ZOBACZ TEŻ: Temperatura na Ziemi rośnie. Ludziom zostało kilkadziesiąt lat

Zagłosuj

Czy wierzysz w przepowiednie końca świata?

Liczba głosów:

Zagrożenie z kosmosu - czeka nas koniec świata?

Zegar zagłady - nadchodzi koniec ludzkości?

Życie na Ziemi zagrożone - niebezpieczeństwo z kosmosu:

Przeczytaj więcej
Komentarze