Włożyli dziecko do pralki [WIDEO]. Sprawcy zatrzymani, są zarzuty

Wojciech Kozicki
18.08.2018  21:04
Radom dziecko w pralce
Radom dziecko w pralce Fot: Youtube.com, innyexpress.pl

Dziecko trafiło do szpitala. Do akcji wkroczyła prokuratura.

Radom. Mężczyzna zamknął dziecko w pralce. 2-letni chłopiec płakał, a dorosły najwyraźniej dobrze się bawił. Wideo wrzucił do internetu. Chociaż je skasował, to internauci zdążyli je skopiować i krąży po sieci. Pojawiły się też zdjęcia, na których widać jak dziecko trzyma w ustach papierosa. Sprawę nagłośnił portal echodnia.eu.

Dziecko w szpitalu

Rafał Jeżak z Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu oświadczył, że funkcjonariusze już byli w domu chłopca. Został wraz z 21-letnią matką zabrany do szpitala, ale nie stwierdzono u niego żadnych obrażeń.

Dziecko w pralce - matka się tłumaczy

Jak podaje echodnia.eu, matka próbowała się tłumaczyć. Filmik miał powstać już kilka miesięcy wcześniej, gdy ona była w pracy, a dzieckiem opiekowali się jej znajomi.

Sprawą i tak zajmie się prokuratura i ustali autorów nagrania. Mogą odpowiedzieć za znęcanie się nad osobą najbliższą i spędzić 5 lat w więzieniu. Jak czytamy na innyexpress.pl, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej wstępnie ustalił, że autorem nagrania nie jest ojciec dziecka.

AKTUALIZACJA 20.08.2018:

Policja zatrzymała 2 mężczyzn. Jeden z nich to konkubent matki chłopca, a drugi to jego współlokator. Jak podaje Radio Zet, postawiono im zarzut znęcania się ze szczególnym okrucieństwem i narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia 2-letniego chłopca. Mogą spędzić w więzieniu 10 lat. Sprawą zajmuje się Prokuratura Radom-Zachód.

ZOBACZ TEŻ: 5-latka udusiła się w pralce

Radom, zamknął dziecko w pralce:

Zagłosuj

Czy matka dziecka powinna ponieść konsekwencje?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze