450 groźnych islamistów wyjdzie z więzienia. Są wśród nich terroryści

Wojciech Kozicki
07.06.2018  13:23
isis teroryści muzułmanie islam Francja
isis teroryści muzułmanie islam Francja Fot: East News/Alfred Yaghobzadeh/Polaris Images

Minister zapowiada, że radykalni muzułmanie wrócą na wolność. Powód szokuje.

Niebezpieczni islamiści we Francji na wolności. Francuska minister zapowiedziała, że planowane jest wypuszczenie z więzień ok. 450 zradykalizowanych muzułmanów, z których 50 to terroryści.

Jak podaje RT.com, powodem jest przepełnienie więzień, problem z przemocą w zakładach karnych i oporność na resocjalizacją. Brakuje też personelu, a dżihadyści za kratami są coraz poważniejszym problemem. Czy oznacza to kolejne ataki i zamachy?

ZOBACZ TEŻ: Isis w Polsce. Ruszył proces terrorysty

Ataki terrorystyczne we Francji

We francuskich celach przebywają niebezpieczni muzułmanie. Są wśród nich tacy terroryści jak np. Salah Abdeslam (atak terrorystyczny w Paryżu w 2015 roku) i Amedy Coulibaly (atak na sklep koszerny w 2015 roku) i Cherif Kouachi, który jest współodpowiedzialny za zamach na Charlie Hebdo.

We francuskich więzieniach przebywa ok. 500 radykalnych islamskich terrorystów. 20 jeszcze w 2018 roku wyjdzie na wolność, a rok później 30 opuści zakłady karne – oświadczyła Nicole Belloubet w wywiadzie dla BFMTV. (RT.com)

Minister powiedziała także, że nie wszyscy trafili do więzienia jako radykalni i niebezpieczni muzułmanie. Niektórzy stali się nimi dopiero za kratami. To właśnie dlatego 30 procent z nich zostanie uwolnionych w 2019 roku. Niektórym po prostu kończą się wyroki. Mają jednak zostać objęci specjalnym nadzorem, a Pałac Elizejski uspokaja obywateli. Problemem może okazać się francuskie prawo.Zabrania śledzić osób w związku z przestępstwami, za które już zostali skazani.

ZOBACZ TEŻ: Gwałciciel Polki z Rimini wyjdzie na wolność? Szokujący powód

Terroryści w Europie

Największe więzienie w Europie to zakład karny Fleury-Mérogis. Znajduje się zaledwie 24 kilometry od Paryża. Ten zakład karny jest głównie znany z powodu postepującej radykalizacji. Personel boryka się z brakiem posłuszeństwa więźniów, którzy np. protestują i nie chcę wracać do cel. Ambroise Koubi z CGT Penitentiaries Union, przyznał, że to miejsce lada moment „wybuchnie”.

RT.com przypomina również, że problem terroryzmu w całej Europie narasta w więzieniach, ponieważ są to wylęgarnie ekstremistów. Znajduje się tam mnóstwo osób podatnych na manipulację, którzy mogą w przyszłości stać się zamachowcami. Prokurator ds. walki z terroryzmem Francois Molins ostrzega, że wzrośnie ryzyko zamachów we Francji.

ZOBACZ TEŻ: Terroryści grożą Polsce. „Przyjdziemy wam do domów”

Zagłosuj

Czy popierasz wypuszczenie radykalnych islamistów na wolność?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze