Skandal z rajstopami w tle. Bielizną zajmie się kuria

Magdalena Kulej
14.11.2018  12:32
rajstopy
rajstopy Fot: materiały prasowe

Rajstopy łódzkiej firmy włókienniczej Gabriella to sprzedażowy hit, ale i przedmiot afery w Krakowie. Tam nie wszystkim spodobała się bielizna z wizerunkiem Bazyliki Mariackiej.

Rajtuzy Krakowskie produkowane przez łódzką markę Gabriella to produkt nowy, ale już cieszy się ogromną popularnością. Zwłaszcza, że w ostatnich dniach o lokalnych „rajtkach” zrobiło się głośno w całej Polsce. Powód? Na wysokości uda producent umieścił smoka wawelskiego i kościół Mariacki.

Granica dobrego smaku została przekroczona – powiedziała w rozmowie z Radiem Kraków Marta Woźniak, specjalista ds. komunikacji społecznej bazyliki Mariackiej. (radiokrakow.pl)

Rajstopy, które zgodnie z opisem producenta "nie rozmiękną jak obwarzanek, nie ukruszą się jak magnes, a Twoje nogi będą w nich zachwycać znajomych i nieznajomych", kosztują 25 zł i wciąż są w sprzedaży. Jak długo – nie wiadomo, bo rajstopy zbulwersowały władze bazyliki do tego stopnia, że sprawa została skierowana do kurii krakowskiej i do prawników - informuje Radio Kraków.

Marzy mi się, żeby do tej metalowej obręczy, która wisi, obok tego kościoła, zakuć tego człowieka, który to wymyślił. Niech stoi na widoku publicznym, żeby ludzie widzieli prawdziwego, rzetelnego polskiego idiotę – skomentował krakauerolog Leszek Mazan. (radiokrakow.pl)

Tymczasem producenci bielizny są zaskoczeni tak krytycznymi opiniami. 

Do dziś nie wpłynęła do nas żadna wiadomość od osób zaniepokojonych, czy urażonych, nie ma mowy również o żadnym piśmie czy oficjalnym kontakcie.  Jeśli tego rodzaju opinia się pojawi, z pewnością potraktujemy ją z należytą uwagą i odpowiemy - mówi nam Malwina Wadas, reprezentująca markę Gabriella. 

Rajtuza Krakowska to nie pierwszy projekt tego typu. W ofercie firmy Gabriella znajdują się też rajstopy z motywami nawiązującymi do innych polskich miast. Wśród „rajtuz lokalnych” klienci znajdą m.in. „rajtuzy stołeczne” czy gryfne „ślónskie rajtuzy”.

Aktualizacja g. 14.00

Bazylika Mariacka wydała oficjalne oświadczenie w sprawie. Jak czytamy, para­fia mariac­ka czu­je się w obo­wiąz­ku chro­nić war­to­ści wypły­wa­ją­ce z cha­rak­te­ru tego miej­sca. Dla­te­go też zabra­ła głos w tej spra­wie. Jed­no­cze­śnie nie chce dalej komen­to­wać tej spra­wy, ani two­rzyć atmos­fe­ry kon­flik­tu. Liczy nato­miast na zro­zu­mie­nie ze stro­ny pro­du­cen­ta.

ZOBACZ TEŻ: Brytyjska firma stworzyła bieliznę z podobizną Donalda Trumpa

Rajtuzy Lokalne inspirowane Krakowem, Warszawą, Łodzią i Śląskiem

Przeczytaj więcej
Komentarze