Polski raper aresztowany. Może trafić do więzienia na 12 lat

Wojciech Kozicki
26.10.2018  09:53
Raper Żurom zatrzymany - podejrzany o handel narkotykami
Raper Żurom zatrzymany - podejrzany o handel narkotykami Fot: Pixabay.com

Polski raper zatrzymany przez policję. Centralne Biuro Śledcze Policji (CBŚP) zatrzymało Andrzeja Ż., który znany jest jako Żurom. Miejscem schwytania muzyka było Lotnisko im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Jak podaje „Wirtualna Polska”, 41-letni raper został zatrzymany  w czwartek o godzinie 5:30, gdy wybierał się na lot do Ameryki Północnej. Okazało się, że Żurom miał brać w styczniu 2018 roku udział w obrocie narkotykami (m.in. haszysz).

ZOBACZ TEŻ: Znany raper zastrzelony [WIDEO]

Raper Żurom - aresztowanie i zarzuty

Jest podejrzany również o wymuszenia rozbójnicze. Prokuratura twierdzi, że jest zamieszany w pobicie mężczyzny w celu uzyskania 80 tys. złotych.

Nie przyznaje się do winy. Jeśli jednak zarzuty się potwierdzą, może spędzić w więzieniu nawet 12 lat. Jak na razie będzie mógł opuścić areszt (otrzyma jednak dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju) jeśli zostanie wpłacona kaucja w wysokości 100 tys. złotych.

Żurom i akcja "Stop Pomówieniom"

„Wirtualna Polska” przypomina, że zatrzymany to pomysłodawca akcji „Stop pomówieniom”. Walczył o zmianę prawa, by nie można było oskarżać i skazywać ludzi na podstawie donosów. W marciu 2013 roku podpalił się na antenie jednej z polskich telewizji. Tvnwarszawa.tvn24.pl podaje, że był już wcześniej zatrzymywany w związku z przestępstwami narkotykowymi.

ZOBACZ TEŻ: Raper zginął na planie teledysku

Raper Żurom i Jarosław Gown
Raper Żurom i Jarosław Gown Fot: Facebook.com/Jarosław Gowin
Przeczytaj więcej
Komentarze