Rażący błąd na plakacie z Patrykiem Jakim. Internauci: "To tam biegają RABLADORY"

Magdalena Kulej
15.10.2018  11:56
Rażący błąd na plakacie z Patrykiem Jakim. Internauci: "To tam biegają RABLADORY"
Rażący błąd na plakacie z Patrykiem Jakim. Internauci: "To tam biegają RABLADORY" Fot: MARIUSZ GRZELAK/REPORTER

Polska język, trudna język. Przekonał się o tym sztab wyborczy Prawa i Sprawiedliwości, który swojego kandydata do Rady Warszawy, Sebastiana Kaletę, promuje na billboardzie z rzucającym się w oczy błędem. 

Jako pierwszy o feralnym plakacie poinformował serwis TVN Warszawa, który o wpadce dostał sygnał od jednego z internautów. 

Billboard znajduje się na skrzyżowaniu alei Stanów Zjednoczonych i ulicy Ostrobramskiej. Widzimy na nim Sebatiana Kaletę ściskającego dłoń kandydata Zjednoczonej Prawicy na prezydenta stolicy Patryka Jakiego. Członek Komisji Weryfikacyjnej jest numerem 1 na liście PiS w Rembertowie i na Pradze Południe… a raczej Pradze Połódnie, bo właśnie taka nazwa pojawia się na plakacie wyborczym Kalety.

Sam Kaleta do wpadki odnosi się z dystansem. W rozmowie z Metrowarszawa.pl tłumaczy, że "zawinił grafik".

Praga Połódnie to chyba tam, gdzie biegają RABLADORY - pisze jeden z internautów.

Wiemy już gdzie będzie #19dzielnica, to Praga Połódnie - zauważa kolejny. 

Panu przyszłemu radnemu pochodzącemu z Chełmna wsio rybka, czy jest kandydatem z Pragi Połódnie, Ohoty, Brudna czy Srudmiescia. Najważniejsze numero uno - dodaje użytkowniczka Twittera.

To nie pierwsza wpadka z Pragą i Patrykiem Jakim w tle. Wcześniej głośno było o spocie promującym Jakiego jako kandydata na prezydenta Warszawy, w którym zamiast warszawskiej Pragi, pokazano stolicę Czech.

ZOBACZ TEŻ: Hawajska+ i „przygnieciona do ziemi obywatelka” hitem Debaty Warszawskiej

Przeczytaj więcej
Komentarze