W Polsce padł rekord tej zimy. Ekstremalnie niska temperatura

Wojciech Kozicki
01.03.2018  09:31
Atak zimy w Polsce i mrozy
Atak zimy w Polsce i mrozy Fot: East News

Wiadomo, kiedy może nadejść ocieplenie.

Pierwszy dzień meteorologicznej wiosny nie przyniósł wiosennej pogody. 1 marca nad ranem padł tegoroczny rekord zimna. Meteorolog i prezenter pogody Tomasz Wasilewski na swoim Twitterze poinformował, że w Stuposianach  w województwie podkarpackim termometry pokazały 28,7 stopnia Celsjusza poniżej zera.

Niewiele cieplej było w Jabłonce w małopolskim. Temperatura spadła tam do – 26 stopni Celsjusza.

Idzie wiosna

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie 1. stopnia przed silnymi mrozami we wszystkich województwach. Obowiązuje do trzeciego dnia marca. Można spodziewać się także przelotnych opadów śniegu.

Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej – brzmi treść ostrzeżenia meteorologicznego. (IMGW-PIB)

Jak informuje pogoda.onet.pl, powoli można wypatrywać już wiosny. Powoli słabnąć będzie wpływ wyżu znad Skandynawii. W zachodniej Polsce pojawią się nawet przejaśnienia. Jednocześnie nadal z północnego wschodu napływa mroźna, arktyczna masa powietrza. Termometry miejscami mogą pokazywać kilkanaście stopni poniżej zera.

Niskie temperatury w Polsce przewidział jasnowidz Krzysztof Jackowski. Twierdzi również, że zna dokładną datę nadejścia wiosny. Jego zdaniem w 2018 roku wybuchnie także globalny konflikt militarny.

ostrzeżenie meteorologiczne w Polsce
ostrzeżenie meteorologiczne w Polsce Fot: IMGW-PIB

WIĘCEJ NEWSÓW I ROZRYWKI? SPRAWDŹ PLANETĘ NA FACEBOOKU!

Zagłosuj

Czy czekasz na nadejście wiosny?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze