Robert Lewandowski sponsorem reprezentacji Polski. Jego logo zabłyśnie na koszulkach

Magdalena Kulej
04.04.2018  12:27
Robert Lewandowski
Robert Lewandowski Fot: instagram.com / _rl9

Fani są zadowoleni.

Robert Lewandowski został sponsorem reprezentacji Polski w amp futbolu. Jak podaje "Przegląd Sportowy", kapitan kadry Adama Nawałki wesprze finansowo drużynę szykującą się właśnie do startu w jesiennych mistrzostwach świata w Meksyku.

Kilka tygodni wcześniej jako ambasadorzy w projekt zaangażowali się Kamil Grosicki i Łukasz Fabiański. Razem z Lewandowskim, Marcinem Gortatem i innymi sportowcami wystąpili w specjalnym spocie #JednąNogąWFinale zagrzewającym ampfutbolistów do walki na zbliżającym się mundialu. 

Swoją pomoc zaoferował też Polski Związek Piłki Nożnej, który wesprze reprezentację w kwestiach organizacyjnych. Teraz do akcji jeszcze bardziej włącza się napastnik Bayernu Monachium.

Na mundialu zawodnicy wystąpią więc w biało-czerwonych koszulkach z logo RL9. Na pomysł wpadł drugi sponsor kadry firma Oshee. Projekt jest jednak w całości finansowany przez Lewandowskiego.

Mieli już w przeszłości okazję do spotkania. Niepełnosprawni zawodnicy i reprezentacja w piłce nożnej trenowali razem podczas marcowego zgrupowania we Wrocławiu.

Sukcesy polskich ampfutbolistów 

W ampfutbolowej reprezentacji grają piłkarze po amputacji lub z wadą kończyny górnej lub dolnej. Idzie im fantastycznie, bo należą już do światowej czołówki.

W październiku zdobyli brązowy medal mistrzostw Europy. Jak sami mówią, zamierzają powtórzyć ostatni sukces i już jesienią stanąć na światowym podium. Poprzednio zajmowali na mundialach 11 i 4 miejsce.

Zobacz spot #JednąNogąWFinale:

Zagłosuj

Jak oceniasz inicjatywę Roberta Lewandowskiego?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze