Stworzyli robota z zaskakującą funkcją. „Tak zaczyna się robokalipsa”

Wojciech Kozicki
13.02.2018  13:15
Super inteligentny robot
Super inteligentny robot Fot: Youtube.com/BostonDynamics

Autonomiczne maszyny coraz bliżej.

Jeśli ktoś po obejrzeniu filmu „Terminator” bał się, że roboty przejmą władzę nad światem, teraz może mieć powody do obaw. Jak podaje theverge.com, firma Boston Dynamics stworzyła maszynę, przed którą ciężko byłoby uciec.

Najnowsza wersja SpotMini wygląda niepozornie jak pies skrzyżowany z Xenomorphem z „Obcego”. Porusza się niezgrabnie na 4 nogach. Robot umie jednak otwierać i przytrzymywać drzwi.

Firma opublikowała w sieci wideo na którym widać mniej zaawansowany model maszyny. Utknął, ponieważ nie potrafił poradzić sobie z drzwiami. Z pomocą przyszedł mu najnowszy model i chwycił za klamkę. Przepuścił go nawet w drzwiach niczym dżentelmen.

Początek końca

Internauci obawiają się, że rozwój robotów może doprowadzić do katastrofy. Niektórzy podejrzewają, że maszyny już zaczęły przejmować władzę.

A jeśli Boston Dynamics już jest kontrolowane przez roboty? – pyta Jamie Sinclair (facebook.com/CNET).

To początek końca naszej cywilizacji – uważa Todd Spence (facebook.com/CNET).

Tak zaczyna się robokalipsa – obawia się Drew Michael (facebook.com/CNET).

Drzwi otwierał już w 2016 robot Atlas. Robił to jednak pchając je przed siebie. SpotMini jest sprytniejszy i bez problemu radzi sobie z klamkami.

Jak podaje techcrunch.com, to istotny krok dla stworzenia nowej generacji robotów i autonomicznych systemów. Nie wiadomo jednak czy wynalazek Boston Dynamics sam wydedukował jak przejść przez drzwi, czy ktoś sterował nim spoza kadru.

Roboty nie tylko stają się coraz inteligentniejsze, ale także niebezpiecznie upodobniają się do ludzi. Podczas Tokyo Game Show zaprezentowano maszynę, która do złudzenia przypomina kobietę.

Welociraptory też nauczyły się kiedyś otwierać drzwi (na szczęście tylko w filmie „Park Jurajski”):

WIĘCEJ NEWSÓW I ROZRYWKI? SPRAWDŹ PLANETĘ NA FACEBOOKU!

Zagłosuj

Czy obawiasz się, że roboty zniszczą ludzkość?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze