Sposób na telemarketerów. Nowy przepis, koniec sprzedaży z nieznanych numerów?

Wojciech Kozicki
07.05.2018  10:19
telemarketer zastrzeżone numery sprzedaż
telemarketer zastrzeżone numery sprzedaż Fot: East News/Value Stock Images

Sprzedawcy telefoniczni mają problem. Zbankrutują?

Telefony od nieznanych numerów doprowadzają was do szału? Telemarketerzy przyprawiają was o nerwicę? RODO (rozporządzenie o danych osobowych) to sposób na sprzedawców telefonicznych i anonimowe numery. Jak podaje money.pl, Polacy odzyskają również kontrolę nad własnymi danymi, które wykorzystują telemarketerzy.

Telefony  z zastrzeżonych numerów nie będą zaskoczeniem. Numer telemarketera poprzedzi specjalny prefiks i będzie można zignorować połączenie.

RODO - ochrona danych osobowych

System losowo wybiera numery, pod które dzwonią sprzedawcy z bazy kontaktów. Koniec z tym. Wkrótce, gdy tylko wejdzie w życie nowa Ustawa o ochronie danych osobowych RODO, firmy posiadające dane klientów będą musiały zdobyć również zgodę na kontakt. Wynika to z regulacji ePrivacy.

RODO jako rozporządzenie nie podaje gotowych rozwiązań. Wskazuje cel jaki należy osiągnąć, pozostawiając każdemu przedsiębiorcy dowolność w wyborze metod. Nowa polityka ochrony danych osobowych opiera się na analizie własnej sytuacji. Obowiązkiem każdego przedsiębiorcy jest zweryfikowanie swoich dotychczasowych procedur i dostosowanie ich w taki sposób, aby zapewnić skuteczną ochronę przetwarzanych danych osobowych – powiedział specjalista ds. ochrony danych osobowych w firmie LexDigital Szymon Matylla. (money.pl)

Usunięcie danych z bazy  - sprzedaż, firmy, telemarketerzy

Chcecie, aby wasze dane zniknęły z bazy telemarketerów? Po 25 maja każdy będzie mógł zażądać ich trwałego usunięcia. W trakcie rozmowy trzeba będzie powiedzieć „nie wyrażam zgody na dalsze przetwarzanie danych”.

Zgodnie z prawem telemarketer będzie musiał się rozłączyć i zażądać od administratora trwałego usunięcia danych. Jeśli tak się nie stanie, zostanie naliczona wysoka kara.

Zagłosuj

Czy denerwują cię telefony od sprzedawców?

Liczba głosów:

ZOBACZ TEŻ: Brutalna zemsta internetowego sprzedawcy

telemarketer zastrzeżony numer sprzedaż
Przeczytaj więcej
Komentarze