Wybrano najgorszy polski film 2017. Węże rozdane, padł rekord [WIDEO]

Wojciech Kozicki
06.04.2018  10:08
Węże, Botoks i najgorszy film 2017
Węże, Botoks i najgorszy film 2017 Fot: Facebook.com/Węże, Youtube.com/VHS RECORDS

"Efekt specjalnej troski" i "Żenujący Film Na Ważny Temat".

Popkulturowa Akademia Wszystkiego (dawniej Akademia Węży) po raz siódmy rozdała nagrody filmowe Węże. Laureatem niemal wszystkich wyróżnień został „Botoks” Patryka Vegi. Jak podaje TVN24.pl, uznano go "za bezwstydny produkt, żerowanie na niskich instynktach i sprzedawanie starych dowcipów jako faktów". To jednak nie koniec „wyróżnień”.

Zgodnie z założeniami pomysłodawców, Węże w humorystyczny sposób mają zachęcać do dyskusji o jakości polskiego kina i zwrócić uwagę na niebezpieczne trendy, które nie służą rozwojowi i pomyślności polskiej kinematografii – napisano na Facebooku Węży.

„Botoks” pobił rekord i zgarnął 9 nagród w 13 kategoriach. Uznano go za "Żenujący Film Na Ważny Temat". Dostał Węże za reżyserię i scenariusz, rolę męską (Piotr Stramowski), jego duet z Marietą Żukowską. Rola Grażyny Szapołowskiej została „doceniona” jako „występ poniżej talentu”.

Patryk Vega i "Botoks" - tak dobry jak "Kac Wawa"

Najbardziej żenującą sceną w polskim kinie w 2017 roku był seks z psem z „Botoksu”. Film Patryka Vegi zawiera także „efekt specjalnej troski” (pokazanie płodu po aborcji). Tym samym „Botoks” jako najgorszy film znalazł się w gronie takich tytułów jak „Kac Wawa”, „Wyjazd integracyjny”, „Smoleńsk” i „Ostra randka”. 

Za najgorszy teledysk 2017 uznano obraz do utworu „Dwie korony”. Małgorzata Krukowska i jej występ w filmie „Totem” okazał się najgorszą rolą żeńską. Komedia „Na układy nie ma rady” miała najgorszy plakat filmowy. Najgorszy przekład tytułu filmowego to "Jak dogryźć mafii" ("Once upon a Time in Venice"). 

Dziwi mnie to, bo "Botoks" wygrał festiwal w Nowym Jorku jako "najlepszy film zagraniczny". Odpowiedzmy sobie sami na pytanie, co Polacy sami sobie robią. Podobno film zarobił 50 mln złotych. Myślę, że jeśli komisja tak chce, to jest ich sprawa. Wydaje mi się jednak, że Polacy wiedzą lepiej. Do kina na film przyszło kilka milionów widzów. Wiele kobiet pisze, że to był dla nich bardzo ważny, mocny film. Widzowie są dla mnie najważniejsi - Marieta Żukowska wypowiedziała się na temat nominacji "Botoksu" do węży. (plejada.pl)

To nie pierwszy raz, gdy Patryk Vega odnosi sukcesy na Wężach. Podczas drugiej edycji, przy okazji „Last minute”, otrzymał statuetki za reżyserię i współautorstwo scenariusza. Nie należy jednak zapominać, że reżyser ma na koncie również tak kultowe produkcje jak "Pitbull", "Prawdziwe psy" i "Ciemna strona miasta".

ZOBACZ TEŻ: Patryk Vega zachęca, by wstępować do policji [WIDEO]

Gala rozdania Węży 2018:

Zagłosuj

Czy podobał ci się film "Botoks"?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze