Zmiany w tanich liniach lotniczych. To się może nie spodobać

Magdalena Kulej
16.05.2018  15:59
Ryanair
Ryanair Fot: Gerard/East News

Zmiany wchodzą w życie już w połowie czerwca. 

Największa niskokosztowa linia lotnicza na świecie po raz kolejny zmienia zasady. Jak donosi "The Independent", Ryanair skraca czas rozpoczęcia odprawy online.

Jeszcze dwa lata temu pasażerowie irlandzkich linii mogli odprawić się aż tydzień przed zaplanowanym wylotem. Była to bardzo wygodna opcja dla tych, którzy planowali tygodniowe wakacje. Później czas ten skrócono do 4 dni, co miało być odpowiedzią na „informacje zwrotne od klientów”.

Ryanair - odprawa przez internet 

Od 13 czerwca odprawa przez internet znów się skomplikuje, bo pasażerowi będą na nią mieli zaledwie 2 dni. Jeżeli nie zdążą na czas, pozostaje im odprawa na lotnisku. Ta jest jednak kosztowna. Za wydrukowanie jednej karty pokładowej trzeba zapłacić 96 zł (55 euro).

W ten sposób przewoźnik chce zachęcić podróżnych do odpłatnej rezerwacji miejsc, bo odprawa od 48 do 2 godzin przed planowanym odlotem obowiązuje tylko tych, którzy nie chcą dopłacać.

Ci, którzy zdecydują się na zarezerwowanie konkretnego miejsca na pokładzie za  ok. 17 zł (4 euro), będą mogli odprawić się online do 60 dni przed podróżą.

Zagłosuj

Podróżujesz tanimi liniami lotniczymi?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze