Rzeźnicy chcą ochrony przed weganami. Dochodzi do ataków

Wojciech Kozicki
28.06.2018  11:40
rzeźnik mięso weganizm wegetarianizm rzeźnia
rzeźnik mięso weganizm wegetarianizm rzeźnia Fot: Pixabay.com

Niszczą sklepy, wybijają szyby. Atakują nawet sprzedawców serów.

Weganie we Francji stali się zagrożeniem. Tamtejsi rzeźnicy opisali problem w liście do ministra spraw wewnętrznych Gerarda Collomba. Twierdzą, że przeciwnicy jedzenia mięsa ich zastraszają, są agresywni i narzucają innym swój styl życia. Ich zdaniem to już wege-terror. List podpisał szef związku rzeźników CFBCT Jean-Francois Guihard.

Weganizm i terror

Jak podake theguardian.com, rzeźnicy skarżą się nie tylko na ataki werbalne i moralne. Dochodzi wobec nich do ataków fizycznych. Sklepy z mięsem są dewastowane, spryskiwane sztuczną krwią (np. w Hauts-de-France). Obawiają się jednak nie tylko o swoje interesy, życie i zdrowie. Ich zdaniem ucierpi kultura francuska, bo weganie dążą do likwidacji jej istotnej części.

Rzeźnicy proszą o ochronę policyjną. Guihard zaznaczył jednak, że nie chodzi o to, by przed każdym sklepem stali uzbrojeni policjanci. Chcą, by policja monitorowała działalność wegańskich ekstremistów.

ZOBACZ TEŻ: Weganizm miał wyleczyć ją z raka

Weganie kontra ryby, mleko i sery

Wkrótce podobną prośbę mogą skierować do ministra także rybacy. Ich sklepy również są dewastowane. Obrońcy praw zwierząt i weganie wybijają im szyby, malują hasła na ścianach. Zaatakowano także sprzedawcę serów. Na witrynie jego sklepu pojawił się napis „mleko to gwałt" i „mleko to morderstwo".

W marcu głośno zrobiło się o producencie wegańskich serów. Po zamachu w Trebes, gdzie zginął rzeźnik, napisał na Facebooku, że wcale go nie żałuje. Zapadł wyrok i specjalista od serów dostał 7 miesięcy więzienia w zawieszeniu za wychwalanie terroryzmu.

ZOBACZ TEŻ: Wegetariańskie menu w KFC

Zagłosuj

Czy jesz mięso?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze