Wypadek na stacji metra. Zawaliły się ruchome schody [WIDEO]

Wojciech Kozicki
24.10.2018  10:11
Rzym, awaria ruchomych schodów i wypadek w metrze
Rzym, awaria ruchomych schodów i wypadek w metrze Fot: Facebook.com/The Sydney Morning Herald

Rzym, wypadek w metrze. Na stacji zawaliły się ruchome schody. Ucierpieli głównie rosyjscy kibice, którzy przyjechali na mecz Ligi Mistrzów CSKA Moskwa z AS Roma. W sieci opublikowano wideo z wypadku w metrze.

Jak podaje independent.co.uk, na stacji metra Repubblicca w wyniku wypadku rannych zostało 20 osób. Jedna z nich odniosła poważne obrażenie. Rosjanin ma amputowaną stopę.

Ruchome schody - wypadek w metrze i rosyjscy kibice

Na nagraniu widać, jak w pewnym momencie schody niespodziewanie przyspieszyły. Znajdujący się na nich ludzie zaczęli spadać. Niektórzy próbowali wyskoczyć, a inni zaklinowali się między stopniami. Wybuchła panika.

Pojawiły się podejrzenia, że to Rosjanie spowodowali awarię. Telewizja SkyTG24 sugeruje, że  być może to kibicie celowo doprowadzili do takiej sytuacji. Świadkowie zeznali, że rosyjscy kibice byli pijani i mogli sprowokować sytuację. Niektórzy skakali po schodach, co mogło doprowadzić do awarii. Wyjaśni to jednak śledztwo, które prowadzi policja.

Warszawa, awaria ruchomych schodów na stacji metra

Do podobnego wypadku doszło w Warszawie na stacji metra. W październiku 2018 ruchome schody nagle przyspieszyły. Ludzie wpadali na siebie i przygniatali się.

ZOBACZ TEŻ: Ruchome schody pochłonęły człowieka

Rzym, ruchome schody - wypadek w metrze:

Przeczytaj więcej
Komentarze