Samochód na torach. Pociąg nie zdążył wyhamować [WIDEO]

Wojciech Kozicki
23.03.2018  12:54
Niebezpieczny przejazd kolejowy
Niebezpieczny przejazd kolejowy Fot: Policja.gov.pl

Niebezpieczny przejazd kolejowy. Policja chce, by to była przestroga.

O włos od tragedii na przejeździe kolejowym w Dobiegniewie w województwie lubuskim. 21 marca ok. godz. 16.30 kierowca wjechał na tory samochodem osobowym. Zaufał podnoszącym się rogatkom. Jak podaje policja.gov.pl, zbliżał się do niego rozpędzony pociąg towarowy. Maszynista nie mógł już wyhamować.

Sytuacja była bardzo niebezpieczna. Rozpędzony pociąg od osobówki dzieliło naprawdę niewiele – powiedział rzecznik prasowy lubuskiej policji Marcin Maludy. (policja.gov.pl)

Tuż przed maską samochodu przejechał pociąg. Wszystko nagrała kamera zamontowana w aucie. Policja opublikowała wideo na swojej stronie internetowej jako przestrogę dla innych kierowców. Jego autorem jest Rafał Zaremba.

przejazd kolejowy szlaban rogatki
przejazd kolejowy szlaban rogatki Fot: Policja.gov.pl

Pociąg i samochód na przejeździe kolejowym

Policja zwróciła uwagę na przytomne zachowanie kierowcy z naprzeciwka. Mrugał światłami i chciał ostrzec mężczyznę przed nadjeżdżającym pociągiem.

Policja próbuje wyjaśnić dlaczego podniosły się rogatki. Ustalono, że dróżniczka była trzeźwa. Funkcjonariusze przypominają również o akcji "Bezpieczny przejazd kolejowy" i chcą zwiększyć świadomość zmotoryzowanych o możliwych zagrożeniach.

ZOBACZ TEŻ: Dramatyczne selfie nastolatek na torach

Samochód na torach. Pociąg nie mógł wyhamować:

Zagłosuj

Czy uważasz, że przejazdy kolejowe w Polsce są bezpieczne?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze