Katastrofa samolotu w Meksyku. Czy zdarzył się cud? [WIDEO]

Wojciech Kozicki
01.08.2018  09:46
meksyk katastrofa lotnicza samolot wypadek
meksyk katastrofa lotnicza samolot wypadek Fot: Proteccion Civil Durango

Wypadek odrzutowca. Wrak stanął w płomieniach.

Katastrofa lotnicza w Meksyku. Samolot meksykańskich linii lotniczych Aeromexico (odrzutowiec typu Embraer ERJ-190) rozbił się 31 lipca. Do wypadku doszło tuż po starcie z lotniska Guadulupe Victoria nieopodal Durango. Maszyna przeleciała jedynie 300 metrów od pasa startowego.

Jak podaje theguardian.com, na pokładzie znajdowały się 103 osoby. Wszystkim udało się opuścić płonący wrak samolotu. Internauci w komentarzach piszą o cudzie. 85 osób zostało rannych (2 są w stanie krytycznym), ale nikt nie zginął. 

  

Samolot nabrał prędkości na pasie startowym, oderwał się od ziemi i nagle spadł. Poczułem 2 silne uderzenia, a maszyna zaczęła się trząść – powiedział Rómulo Campuzano z partii politycznej National Action, który ocalał z katastrofy. (theguardian.com)

Do katastrofy prawdopodobnie przyczyniły się złe warunki pogodowe. Z powodu deszczu i gwałtownej burzy piloci próbowali lądować awaryjne. Potwierdził to gubernator stanu Durango Jose Aispuro. Dodał również podczas konferencji prasowej, że prawdopodobnie podmuch wiatru uderzył w samolot, który zahaczył lewym skrzydłem o ziemię.

ZOBACZ TEŻ: Rozbił się samolot. Pasażer wszystko nagrał

Zagłosuj

Czy uważasz, że podróżowanie samolotem jest bezpieczne?

Liczba głosów:

Samolot pasażerski i katastrofa w Meksyku:

 
Przeczytaj więcej
Komentarze