Samolot wleciał w środek huraganu Florence. „To monstrum!”

Magdalena Kulej
12.09.2018  11:53
noaa florence
noaa florence Fot: NOAA

Eksperci apelują o ewakuację.

Huragan Florence w zastraszającym tempie zmierza w kierunku południowo-wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych. Zjawisko budzi grozę nie bez powodu. Florence niespodziewanie przeskoczył z 1 na 4 kategorię w pięciostopniowej skali Saffira-Simpsona.

Oznacza to, że wiatr wieje ze średnią prędkością ok. 220 km/h, ale w porywach może osiągać prędkość do nawet 300 km/h. Z taką, a może i większą siłą, w czwartek uderzy w ląd, stając się tym samym najsilniejszym huraganem, jaki powstał na Atlantyku w 2018 roku.

ZOBACZ TEŻ: Huragan Florence rośnie w siłę. NASA opublikowała szokujący film

Huragan Florence od wewnątrz 

Z jaką siłą muszą się zmierzyć Amerykanie? Postanowili sprawdzić to z bliska łowcy huraganów z amerykańskiej agencji rządowej zajmującej się ekstremalnymi zjawiskami pogodowymi NOAA. Jak donosi portal livescience.com, eksperci wysłali specjalny samolot w sam środek Florence, a całą podróż nagrali i opublikowali w sieci.

Huragan Florence to monstrum! – napisali na Twitterze, apelując do mieszkańców wybrzeża o natychmiastową ewakuację.

To samo zrobił m.in. gubernator stanu Karolina Północna Roy CooperTen huragan jest inny. Będzie wyjątkowo silny, historyczny i śmiertelny. Proszę ludzi, by nie starali się przetrwać na własną rękę uderzenia tego potwora – ostrzegał we wtorek podczas konferencji prasowej.

Przeczytaj więcej
Komentarze