Samolot wypadł z pasa startowego i zawisł na klifie. "Ludzie zaczęli krzyczeć"

Magdalena Barszczak
15.01.2018  09:52
Samolot zsunął się z pasa podczas lądowania. Panika na pokładzie
Samolot zsunął się z pasa podczas lądowania. Panika na pokładzie Fot: East News

Na pokładzie było 168 osób.

Pasażerowie Boeinga 737-800 lecącego z Ankary do Trabzonu w północno-wschodniej Turcji przeżyli chwile grozy. Podczas lądowania maszyna zsunęła się z klifu. 

Do incydentu doszło z soboty na niedzielę. Samolot linii lotniczych Pegasus ześlizgnął się z pasa startowego i zawisł na stromym zboczu. Ugrzązł w błocie, przechylony nosem w dół, kilka metrów przed taflą wody.

Zaraz po wylądowaniu na lotnisku w Trabzonie rozległ się hałas - informuje Reuters, powołując się na tureckie media. Ludzie zaczęli panikować. Dało się wyczuć zapach paliwa.

Przechyliliśmy się na bok. Przód samolotu gwałtownie opadł. Ludzie zaczęli krzyczeć - relacjonowała jedna z pasażerek Fatma Gordu. (Reuters.com)

To był cud. Maszyna mogła się spalić, wybuchnąć albo runąć do morza - dodał Yuksel Gordu. (Reuters.com)

Samolot zsunął się z pasa startowego. 168 osób na pokładzie
Samolot zsunął się z pasa startowego. 168 osób na pokładzie Fot: East News

Gubernator Trabzon Yucel Yavuz poinformował, że wszyscy pasażerowie zostali bezpiecznie ewakuowani. Tymczasem śledczy próbują ustalić, dlaczego samolot opuścił pas startowy. 

Serwis airlive.net podał, że podczas lądowania na tureckim lotnisku panowały trudne warunki atmosferyczne. Padał deszcz, a pas startowy był mokry. Maszyna na ostatnim odcinku pasa jechała z prędkością 204 km/h.

Linie Pegasus oświadczyły, że 162 pasażerów, dwóch pilotów i czterech członków personelu pokładowego nie ucierpiało w wypadku. Jak informuje euronews.com, trzy osoby zostały odwiezione do szpitala z niewielkimi obrażeniami. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Samolot zsunął się z pasa podczas lądowania. Panika na pokładzie:

Przeczytaj więcej
Komentarze