Seks odchudza jak trening na siłowni? Pozycje i spalanie kalorii

Wojciech Kozicki
21.08.2018  14:35
seks poradnik instrukcja dieta trening pozycje
seks poradnik instrukcja dieta trening pozycje Fot: East News/imageBROKER

Stosunkowo przyjemny trening.

Seks to dieta cud i trening jak na siłowni? Uprawienie seksu to również intensywne spalanie kalorii. Jak podaje mirror.co.uk, podczas 30 minut stosunku płciowego można spalić nawet 150 kalorii. To tyle samo co podczas 15-minutowego joggingu.

Seks czy jogging?

Naukowcy z University of Montreal porównali kalorie spalane podczas biegania do tych utraconych podczas miłości fizycznej. Okazało się, że jogging to lepszy sposób na schudnięcie. Doszli do wniosku, że kobieta biegając 30 minut pozbędzie się 213 kalorii. W przypadku mężczyzn to aż 276 kalorii. Gdy panowie uprawiają seks, w ciągu 30 minut spalą ok. 101 kalorii. Kobiety osiągają w tym samym czasie niższy wynik – 69 kalorii.

ZOBACZ TEŻ: Wpływ masturbacji na zdrowie

Seks i odchudzanie

Kanadyjscy naukowcy zalecają jednak, by odchudzać się seksem. Aktywne życie erotyczne pozwala ich zdaniem spalić nawet 5 tysięcy kalorii rocznie.

Seks trening

Jeśli ktoś chce dokładniej wiedzieć, ile spala się kalorii podczas seksu, UKMedix.co.uk spieszy z pomocą. Stworzono aplikację „The Sex Calculator”. Wybiera się w niej m.in. czas stosunku, pozycję i budowę ciała. Aplikacja oblicza ile kalorii zostanie wypalonych podczas zbliżenia. Twórcy zalecają jednak, by nie traktować erotycznych przygód jedynie jako trening.

ZOBACZ TEŻ: Seks dieta na libido. Te produkty uczynią z was bogów seksu

Zagłosuj

Czy uprawiasz seks oralny?

Liczba głosów:

Seks, pozycje i trening:

Pozycja misjonarska – seks jak siłownia

Jak podaje Healthline, pozycja na misjonarza nie pozwala schudnąć zbyt wiele. 10 minut akcji to 14 kalorii spalonych u kobiety i 47 kalorii u mężczyzny. Specjaliści zalecają jednak tę pozycję, ponieważ dobrze wpływa na kręgosłup. Sugerują też, by odciążyć plecy i pracować mięśniami bioder, a seks będzie działał jak robienie brzuszków.

Pozycja na pieska

Trening pleców i seks w jednym? Tak, wystarczy do tego pozycja na pieska (doggy style). Podczas stosunku w tej pozycji kobiety spalą nawet 84 kalorie, czyli równowartość tabliczki czekolady. Taki seks wzmocni też ich plecy, ręce, ścięgna podkolanowe i mięśnie ud.

seks pozycja na pieska zdjęcie
seks pozycja na pieska zdjęcie Fot: East News/Wilmar Dik/Photoshot /REPORTER

Pozycja na jeźdźca

Fitnessmagazine.com podaje, że seks w pozycji na jeźdźca spala najwięcej kalorii u kobiet. Wystarczy 30 minut akcji i 135 kalorii wypalonych. To także znakomity trening pośladków, bioder i mięśni pleców.

ZOBACZ TEŻ: Durex wycofuje prezerwatywy. Mogą pękać!

Seks i pozycja „łuk”

Ta pozycja seksualna jest bardziej wymagająca fizycznie, ale zapewnia intensywniejsze odchudzanie. 15 minut seksu i przynajmniej 60 kalorii spalonych. To przede wszystkich znakomity ogólny trening mięśni dla kobiet.

Seks na stojąco

Seks na stojąco to również spalanie kalorii. W 10 minut panie pozbędą się ich 30, a panowie 51. Jeśli mężczyzna będzie podnosił kobietę lub trzymał ją na rękach, może spalić nawet 65 kalorii, a ona 40. To także ćwiczenie mięśni nóg i pleców.

ZOBACZ TEŻ: Brak seksu szkodzi zdrowiu. Naukowcy ostrzegają

seks pozycje instrukcja rysunki
seks pozycje instrukcja rysunki Fot: East News/Value Stock Images

Niebezpieczna pozycja seksualna?

Przeczytaj więcej
Komentarze