Seks pozamałżeński to nie cudzołóstwo. Trybunał Konstytucyjny odrzucił argumenty konserwatystów

Magdalena Kulej
14.12.2017  16:35
Trybunał w Indonezji odrzucił argumenty za uznaniem seks pozamałżeński za nielegalny
Trybunał w Indonezji odrzucił argumenty za uznaniem seks pozamałżeński za nielegalny Fot: Pixabay

Decyzja zadowoliła aktywistów LGBT.

Trybunał Konstytucyjny Indonezji odrzucił dziś w Dżakarcie argumenty Sojuszu na rzecz Miłości w Rodzinie, który domagał się uznania seksu pozamałżeńskiego i homoseksualnego za nielegalny.

Jak informuje agencja Reuters, z 10 sędziów, za oddaleniem wniosku głosowało 5

Sędzia przewodniczący obradom Arief Hidayat oświadczył, że aktualnie obowiązujące przepisy dotyczące cudzołóstwa nie są sprzeczne z konstytucją, a sąd nie jest upoważniony do tworzenia nowej rzeczywistości prawnej.

Trybunał Konstytucyjny w Indonezji
Trybunał Konstytucyjny w Indonezji Fot: AP / East News

Jeszcze nie koniec

Decyzja ta cieszy działaczy, którzy obawiali się, że zaakceptowanie wniosku mogłoby doprowadzić do moralnej kontroli i dalszej dyskryminacji społeczności LGBT w kraju będącym największym państwem muzułmańskim na świecie. 

Sojusz na rzecz Miłości w Rodzinie, który skupia grupę konserwatywnych aktywistów, uznaje jednak, że wyłącznie osoby pozostające w związkach małżeńskich mają prawo do życia seksualnego.

Wierzy, że przyzwalanie na nierząd i homoseksualizm może mieć niszczące skutki dla społeczeństwa i nie ma zamiaru tak łatwo się poddawać.  Zapowiada, że zwróci się w tej sprawie do parlamentu i innych instytucji państwowych.

Członkowie Sojuszu na rzecz Miłości w Rodzinie byli "naprawdę smutni", że nie udało im się ukarać dziesiątków milionów swoich rodaków z Indonezji - brzmi treść tweeta reportera agencji The Associated Press.

Przeczytaj więcej
Komentarze