Przedszkolaki na pasach i 68-latka za kółkiem. Nie zatrzymała auta [WIDEO]

Wojciech Kozicki
28.03.2018  09:47
Starsza osoba i wypadek drogowy, dzieci na pasach
Starsza osoba i wypadek drogowy, dzieci na pasach Fot: Policja.gov.pl

Trafiła w ręce policji i spotka ją kara.

Wycieczka przedszkolaków mogła skończyć się tragedią. Przedszkolanki opiekujące się podopiecznymi w Lwówku Śląskim przeprowadzały ich przez przejście dla pieszych na ulicy Partyzantów. Gdy znalazły się na pasach, wjechał na nie samochód.

W trakcie gdy grupa dzieci znajduje się na 1/3 szerokości jezdni, drogą przejeżdża pojazd marki VW Golf, którego kierowca nie zatrzymuje się i nie ustępuje pierwszeństwa pieszym na pasach – poinformował aspirant sztabowy Mateusz Królak na stronie internetowej dolnośląskiej policji w Lwówku Śląskim.

Przedszkolaki trzymały się za ręce, miały na sobie kamizelki odblaskowe. Na nic się to zdało, bo i tak 68-latka nie zatrzymała się swoim volkswagenem golfem. Prawie zabiła dzieci. Przejechała bardzo blisko nich.

Zatrzymanie prawa jazdy starszej osobie

Jak podaje policja z Lwówka Śląskiego, wszystko zarejestrowała kamera. Wideo otrzymali funkcjonariusze, a oficer dyżurny zarządził znalezienie samochodu. Po kilkunastu minutach seniorka była już w rękach mundurowych.

68-latka to mieszkanka powiatu bolesławieckiego. Przyznała się, że to ona kierowała samochodem widocznym na nagraniu. Nie ominie jej kara za spowodowanie zagrożenia na pasach, a sprawa zostanie skierowana do sądu. Jak na razie zatrzymano jej prawo jazdy.

To nie pierwszy raz, gdy osoba w podeszłym wieku stanowi zagrożenie w ruchu drogowym. W 2017 roku 80-latek na pabianickim skrzyżowaniu potracił młodą kobietę. Uderzyła głową o asfalt. W sieci pojawiło się wideo z wypadku. 26 grudnia tego samego roku 93-latek nieopodal Świebodzina doprowadził do wypadku, a w szpitalu wylądowały dzieci.

ZOBACZ TEŻ: 97-latek wjechał maluchem w nastolatków

Wjechała na pasy samochodem i prawie zabiła dzieci:

Zagłosuj

Czy seniorzy powinni mieć zabierane prawo jazdy?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze