Wycofali polskie hot dogi. Wściekli Amerykanie zapowiadają bojkot

Magdalena Kulej
12.07.2018  16:27
Polski hot dog Costco
Polski hot dog Costco Fot: twitter.com/@mor_trisha

Kultowa potrawa doprowadziła do afery za granicą.

Jedna z największych sieci sklepów magazynowych na świecie, Costco, postawiła na zmianę w swoim restauracyjnym menu. Z oferty w Stanach Zjednoczonych znikają „polskie hot dogi”, a zastąpić mają je zdrowsze, wegańskie posiłki.

Jak donosi USA Today, wycofanie ze sprzedaży hot dogów z polską kiełbasą nie spodobało się klientom. W internecie zawrzało, a Amerykanie zapowiadają bojkot. Na Twitterze rozpoczęli akcję oznaczoną hashtagiem #SaveThePolishDog (ang. zostawcie polskiego hot doga).

Zostawcie polskiego hot doga @Costco! Gdzie jest wasze człowieczeństwo? - pyta jeden z internautów. (twitter.com/@woah_Jojoo)

Costco, spier*****iście sprawę. Jak, do diabła, można wycofać z menu polskie hot dogi? Przecież to narodowy skarb! - pisze Joey. (twitter.com/@mistah_joey)

Spoczywaj w pokoju polski hot dogu. Będzie nam cię brakowało.

Zostawcie polskiego hot doga, albo się od was wypiszę i zacznę robić zakupy w Sam's Club! - pisze kolejny internauta. (@GromPunisher)

Chodzę do Costco z 2 powodów. 1. żeby uniknąć spotkania z millenialsami, 2. polskie hot dogi - dodaje inny. (twitter.com/@CardinalMike08)

Zamierzam otworzyć małą budkę z hot dogami naprzeciwko Costco, w której będą sprzedawane polskie hot dogi z Costco! - zapowiada David. (twitter.com/@teslas123)

Afera o kiełbasę. Amerykanie walczą o polskie hot dogi 

Faktycznie bułka z polską kiełbasą i wodą sodową w gratisie cieszyły się w sklepowych restauracjach olbrzymią popularnością. Wycofanie kultowej pozycji z menu doprowadziło nawet do wystosowania specjalnej petycji na Hawajach

Przywróćcie polskiego hot doga! Zapłacimy więcej – potrącajcie nam po 2,50! – brzmi fragment petycji. (change.org)

Czy internetowa akcja i petycje klientów wpłyną na decyzję przedstawicieli Costco? Tego jeszcze nie wiadomo. Póki co sieć nie zabrała głosu w sprawie. 

Odezwała się za to konkurencja, która obiecuje, że nigdy nie pójdzie w ślady Costco. Może i w Costco wycofują polskie hot dogi, ale my wam tego nigdy nie zrobimy! Polskie hot dogi są w naszej ofercie od 50 lat i nigdzie się nie wybierają! – napisali przedstawiciele restauracji Wienerschnitzel na Twitterze.

ZOBACZ TEŻ: Sprzedawał ludziom wodę po parówkach. Uwierzyli, że była "cudowna" 

Zagłosuj

Które hot dogi smakują ci najbardziej?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze