Horror w powietrzu. Pasażerowie płakali, pilot wzywał Allaha [WIDEO]

Magdalena Barszczak
06.03.2018  12:42
Silnik wybuchł w powietrzu. Samolot awaryjnie lądował
Silnik wybuchł w powietrzu. Samolot awaryjnie lądował Fot: Youtube.com/RUPTLY

W samolocie wybuchł silnik.

Pasażerowie British Aerospace RJ-85 przeżyli dramatyczne chwile w powietrzu. Tuż po starcie z lotniska Biszke-Manas w Kirgistanie maszyna linii Tez Jet została zmuszona do awaryjnego lądowania z powodu eksplozji jednego z czterech silników.

Jak donosi mirror.co.uk, samolot wyleciał ze stolicy Kirgistanu i zmierzał do miasta Batken, na południu kraju. Pół godziny po tym, jak wzniósł się w powietrze, doszło do awarii. Na filmie autorstwa jednego z pasażerów widać powiewające na wietrze strzępy rozerwanego silnika.

animation

Panika w chmurach

Na pokładzie znajdowało się 96 osób. Niektórzy z nich płakali. Pilot wzywał Allaha. Jego modlitwy zostały wysłuchane, bo maszyna zdołała szczęśliwie powrócić do Biszkeku. Moment lądowania i radość pasażerów również zostały uwiecznione na wideo.

Pasażerowie najedli się strachu, ale na szczęście nikomu nic się na stało. Okoliczności zdarzenia wyjaśnia Urząd Lotnictwa Cywilnego. Linie Tez Jet nie skomentowały incydentu.

Do awaryjnego lądowania doszło w lutym 2018 roku na Hawajach. Tam też podczas lotu zaczął rozpadać się silnik. Na szczęście, podobnie jak w tym przypadku, wszystko skończyło się szczęśliwie.

Silnik wybuchł w powietrzu. Samolot awaryjnie lądował:

WIĘCEJ NEWSÓW I ROZRYWKI? SPRAWDŹ PLANETĘ NA FACEBOOKU!

Zagłosuj

Przeżyłeś chwile grozy w powietrzu?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze