Sinead O’Connor przeszła na islam. Zgadnijcie, jak się teraz nazywa [WIDEO]

Wojciech Kozicki
26.10.2018  12:44
Sinead O’Connor i zmiana religii - od teraz to muzułmanka, które śpiewa islamskie pieśni religijne
Sinead O’Connor i zmiana religii - od teraz to muzułmanka, które śpiewa islamskie pieśni religijne Fot: Twitter.com

Piosenkarka Sinead O’Connor, znana z utworu „Nothing Compares 2U” postanowiła znów zmienić wyznanie i imię. Irlandzka gwiazda wcześniej wyznawała katolicyzm, była też rastafarianką, a teraz przeszła na islam.

Jak podaje CNN.com, do niedawna Sinead O’Connor dawała koncerty jako Magda Davitt. Fani mogą być lekko zagubieni. Irlandka teraz nazywa się Shuhada Davitt. Po arabsku znaczy to „męczennicy”.

Przejście na islam

O zmianie wyznawanej religii poinformowała na swoim Twitterze. Oficjalnie oświadczyła, że stała się muzułmanką i opublikowała zdjęcia w charakterystycznym nakryciu głowy (hidżab).

Z dumą przyznaję się, stałam się muzułmanką. To ścieżka inteligentnego teologa, która prowadzi od studiowania świętych pism do islamu. Wszystkie inne pisma są zbędne – obwieściła Sinead O’Connor na swoim Twitterze.

51-letnia piosenkarka nie ma najwyraźniej zamiaru rezygnować z kariery wokalnej. Opublikowała filmik na Twitterze, na którym śpiewa islamskie wezwanie do modlitw.

Sinead O’Connor to kontrowersyjna artystka, która w 1992 roku podarła publicznie zdjęcia Jana Pawła II. Protestowała przeciw tuszowaniu przez Watykan przypadków pedofilii wśród duchownych. Nazwała Stolicę Apostolską "gniazdem diabłów". Wyszło też na jaw, że jest biseksualna i ma zaburzenie afektywne dwubiegunowe.

ZOBACZ TEŻ: Raper przeszedł na islam. Zginął w walkach w Syrii

Sinéad O'Connor - Nothing Compares 2U:

Przeczytaj więcej
Komentarze
Redakcja poleca
Zaśpiewał utwór z filmu „Pocahontas”
Nowotwór w rodzinie artystki