Godlewskie atakowane za hymn. Opublikowały zaskakujące wyjaśnienia

Wojciech Kozicki
14.11.2018  10:26
Siostry Godlewskie kontra hymn Polski - jest komentarz Esmeraldy i Małgorzaty
Siostry Godlewskie kontra hymn Polski - jest komentarz Esmeraldy i Małgorzaty Fot: Instagram.com/esmeralda_godlewska •

Siostry Godlewskie wywołały skandal. To już nie są tylko nagie piersi, „Pada śnieg” albo piosenka na mundial. Hymn Polski w ich wykonaniu może się skończyć nawet więzieniem. Małgorzata i Esmeralda opublikowały swój komentarz do afery.

Siostry Godlewskie oburzyły nie tylko internautów. Głos w sprawie zabrały też gwiazdy mediów. Agnieszka Hyży namawia do „tępienia” sióstr. Rafał Collins dał im ultimatum: albo usuną wideo, albo mogą skończyć za kratami.

ZOBACZ TEŻ: Siostry Godlewskie zaśpiewały hymn Polski [WIDEO]

Małgorzata i Esmeralda nie skasowały hymnu. Opublikowały jednak komentarz do afery. Stwierdziły, że chciały po swojemu uczcić setną rocznicę  odzyskania przez Polskę niepodległości.

11 listopada wykonałyśmy Pieśń Legionów Polskich we Włoszech, autorstwa Józefa Wybickiego. Powstała ona w 1797 roku jako piosenka żołnierska. Nie wszystkim z was nasze wykonanie tej pieśni się spodobało, ale przecież nie ma obowiązku nas słuchać. Od niektórych z was dostałyśmy też miłe słowa, za które dziękujemy. Każdy śpiewa tak jak umie. Każdy z nas ma do tego prawo. Jeśli odbiorą nam prawo śpiewania po swojemu, to co innego zabiorą nam później? Możecie być pewni, że jeśli zabronią nam śpiewać, kiedyś zabronią tego także wam – napisały siostry na swoim Facebooku.

ZOBACZ TEŻ: Słuchanie sióstr Godlewskich powoduje raka?

Na koniec dodały, że wszyscy żyjemy w wolnym i pięknym kraju. Zaapelowały, by pozwolić każdemu świętować wolność wedle uznania i nie hejtować.

To nie pierwszy raz, gdy siostry mogą mieć kłopoty prawne. Gdy nagrały teledysk do piosenki "Biało-Czerwone 2018", reżyser i producent Andrzej Saramonowicz groził pozwem do prokuratury. Gdy jedna sióstr spowodowała wypadek samochodowy, rzekomo pod wpływem alkoholu, również mogła trafić za kraty.

ZOBACZ TEŻ: Esmeralda G. spowodowała wypadek. Trafi do szpitala psychiatrycznego?

Siostry Godlewskie zaśpiewały hymn
Siostry Godlewskie zaśpiewały hymn Fot: Instagram.com
Siostry Godlewskie i hymn Polski
Siostry Godlewskie i hymn Polski Fot: Instagram.com
Przeczytaj więcej
Komentarze