Siostry Godlewskie zaśpiewały hymn. Mogą trafić do więzienia! [WIDEO]

Wojciech Kozicki
13.11.2018  10:15
Siostry Godlewskie i polski hymn - wideo zniknie z sieci? Może czekać je kara i sprawa w sądzie. Czy będą śpiewać kolędy w więzieniu?
Siostry Godlewskie i polski hymn - wideo zniknie z sieci? Może czekać je kara i sprawa w sądzie. Czy będą śpiewać kolędy w więzieniu? Fot: Youtube.com

Siostry Godlewskie zaśpiewały polski hymn na 100-lecie niepodległości. To, co zrobiły Małgorzata i Esmeralda, niektórzy określili jako „profanację”. Czy będą wyciągnięte konsekwencje prawne? „Pieśń Legionów Polskich we Włoszech” i jej tekst w ustach celebrytek uraziły uczucia narodowe wielu osób, co widać w komentarzach.

Niektórzy spodziewali się, że siostry Godlewskie znów zaśpiewają kolędy lub pokażą łowienie karpia w markecie. Poszły jednak o krok dalej. Zaśpiewały hymn.

ZOBACZ TEŻ: Siostra Godlewska trafi do szpitala psychiatrycznego?

Siostry Godlewskie w nagraniu zaznaczyły, że było to wykonanie hymnu „na prośbę prezydenta”. Jak podaje plotek.pl, „zaśpiewały, to zdecydowanie za wiele”. Jednak wideo na samym Facebooku Godlewskich w 2 dni wyświetlono ponad 4,5 miliona razy. Na YouTube zbliża się do miliona. Prawdopodobnie będą musiały jednak usunąć kontrowersyjny filmik.

Profanacja symboli narodowych?

Oburzeni są nie tylko internauci. Dziennikarka Agnieszka Hyży filmik Godlewskich uznała za żenujący i apeluje, by je „tępić”. Sugeruje, że wobec „panienek” powinny być wyciągnięte konsekwencje prawne. Dziennikarz Rafał Collins na Facebooku napisał, że jego prawnicy już analizą sprawę i Godlewskie mogą odpowiedzieć za kontrowersyjne wykonanie hymnu.

Dał im ultimatum, by do wtorku do godziny 12:00 usunęły materiał z sieci. W przeciwnym razie grozi im grzywna, a nawet pozbawienie wolności do roku.

To nie pierwszy raz, gdy siostry Godlewskie mogą mieć problemy prawne z powodu profanowania symboli narodowych. Gdy nagrały teledysk do piosenki "Biało-Czerwone" (miał to być hit ma mundial), reżyser i producent Andrzej Saramonowicz groził pozwem do prokuratury. Godlewskie, nagie piersi i polska flaga dla niektórych to przesada.

ZOBACZ TEŻ: Siostry Godlewskie bez makijażu

Siostry Godlewskie i polski hymn - profanacja?

Przeczytaj więcej
Komentarze