Skandal na komunii. Ksiądz skwitował dziecko: „Porażka jakaś”

Magdalena Kulej
18.06.2018  11:36
Skandal na komunii. Ksiądz skwitował dziecko: „Porażka jakaś”
Skandal na komunii. Ksiądz skwitował dziecko: „Porażka jakaś” Fot: yotube.com / off cuts

Niechlubnym rozgłosem nie będzie się przejmował, bo ma "ważniejsze sprawy".

Zaledwie kilkanaście godzin wystarczyło, by nagranie z tegorocznej uroczystości pierwszej komunii świętej w warmińsko-mazurskim Ząbrowie koło Iławy zobaczyło ponad 300 tysięcy internautów. Sposób, w jaki ksiądz potraktował przystępujące do sakramentu dziecko wywołał w nich ogromne oburzenie.

Jak donosi portal o2.pl,  sprawa dotyczy ks. Mirosława Masztalarka z parafii pod wezwaniem Zesłania Ducha Świętego. Szeroko komentowane nagranie pokazuje moment, w którym chłopiec przekazuje duchownemu dary w podziękowaniu za pierwszą komunię świętą.

Chłopiec niestety zapomniał wyuczonej formułki i pomylił się. Zdenerwowany ksiądz rzucił oschłe daj to chłopie i dodał po chwili porażka jakaś. To właśnie te słowa wywołały oburzenie w internautach, którzy w ostrych słowach krytykują księdza ząbrowskiej parafii.

To jest komunia święta, to dziecko robi to pierwszy raz. Miało prawo się pomylić. Wstyd za takie zachowanie. Teraz to on jest porażką, bo ogląda go cały internet – komentuje internauta. (yotube.com / off cuts)

I przez takich księży Kościół traci wiernych, jak chamówe na środku mszy robi.. kto jest winien? Wierni? Wiara upadnie, jak tak dalej będzie kler odstawiał takie szopki – pisze użytkownik @M_R. (yotube.com / off cuts)

I księża będą to tolerować i chwalić... że ksiądz był w dołku psychicznym? albo miał ból zęba? Podziękować za jego służbę i wydalić... i już... nie każdy musi być księdzem... Czy Bóg go wybrał na księdza czy sam chciał być? Po co? Czy się nadaje? Nie każdy może być księdzem... i nie musi. Niech szuka innego zawodu - bo służyć to chyba nie służy... – dodaje Albert. (yotube.com / off cuts)

Z ks. Masztalarkiem skontaktowała się redakcja portalu o2.pl. W rozmowie z dziennikarzami duchowny stwierdził, że ma na głowie ważniejsze rzeczyGdybym miał się każdą taką rzeczą zajmować, to wie pan – powiedział.

ZOBACZ TAKŻE: Wpadka w kościele. Organista „filozof” kontra ksiądz 

Ksiądz upokarza dziecko podczas komunii świętej: "Porażka jakaś"

Zagłosuj

Czy uważasz słowa księdza za skandaliczne?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze