Skandal na pielgrzymce myśliwych. "Barbarzyństwo w czystej postaci!"

Magdalena Kulej
11.07.2018  11:20
Skandal na pielgrzymce myśliwych. "Barbarzyństwo w czystej postaci!"
Skandal na pielgrzymce myśliwych. "Barbarzyństwo w czystej postaci!" Fot: facebook.com/Leśny Patrol - Ludzie Przeciw Myśliwym

Stowarzyszenia zapowiadają złożenie zawiadomienia do prokuratury. 

Kontrowersyjne zdjęcie z pielgrzymki leśników, myśliwych i pracowników parków krajobrazowych do Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej błyskawicznie obiegło sieć i wywołało oburzenie internautów oraz organizacji działających na rzecz zwierząt.

Jak donosi serwis NaTemat.pl, w dniach 1-9 lipca w Tuchowie w województwie małopolskim trwał Wielki Odpust ku czci Matki Bożej. W ramach kilkudniowych celebracji 4 lipca odbyła się pielgrzymka w podzięce za ubiegły rok. To właśnie z tego dnia pochodzi szeroko komentowana fotografia, na której jeden z galowo ubranych pątników prezentuje kosz z wypchanym lisem przyozdobionym gałązkami świerku i jarzębiny.

Martwy lis na pielgrzymce myśliwych 

Zdjęcie z dumą zaprezentowano na profilu Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Tarnowie. Po fali negatywnych komentarzy relację usunięto. Kontrowersje pozostały. Zwłaszcza, że jedna z zasad, jaką można znaleźć w zbiorze etyki i tradycji łowieckich mówi wyraźnie o „poszanowaniu i godnym obchodzeniu się z upolowaną zwierzyną”.

Już wiecie czemu myśliwi tak się wzbraniają przed okresowymi badaniami psychiatrycznymi – komentuje Marek. (facebook.com/ Leśny Patrol - Ludzie Przeciw Myśliwym)

A nie lepiej raz do roku poświęcić jednego myśliwego na ołtarz? – pyta Maria. (facebook.com/ Leśny Patrol - Ludzie Przeciw Myśliwym)

Barbarzyństwo w czystej postaci! I ten durnowaty wyraz "twarzy" przychlasta w porównaniu z oczami tego Stworzenia! – dodaje Elżbieta. (facebook.com/ Leśny Patrol - Ludzie Przeciw Myśliwym)

ZOBACZ TAKŻE: Polski Związek Łowiecki do likwidacji. Myśliwi zabijają za mało 

Jak ustaliła gazeta Wyborcza, stowarzyszenie Leśny Patrol – Ludzie Przeciw Myśliwym zapowiedziało już złożenie zawiadomienia do prokuratury o popełnieniu przestępstwa. Miało nim być zachowanie niezgodne z doktryną chrześcijaństwa, znieważenie uczuć religijnych i zbezczeszczenie miejsca kultu.

Zagłosuj

Czy myśliwi pielgrzymki powinni zostać ukarani?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze