Skandal na Święcie Papryki. Boney M. wzięli 1 mln za koncert pod Radomiem?

Magdalena Kulej
11.09.2018  14:48
boney m swieto papryki
boney m swieto papryki Fot: Leszek Kotarba, VIPHOTO/East News

Takie informacje zdobyła posłanka PiS Krystyna Pawłowicz.

Zamieszanie dotyczy Święta Papryki, które 12 sierpnia po raz 14 odbyło się na stadionie w Klwowie 40 km od Radomia. Atrakcją wieczoru był występ zespołu Boney M.

Miesiąc po imprezie do koncertu odniosła się posłanka PiS Krystyna Pawłowicz. A z internautami podzieliła się szokującymi faktami, które rzekomo zdobyła od dziennikarzy.

Internauci nie dowierzali, a sprawie postanowili przyjrzeć się bliżej dziennikarze Polsat News.

Należy tylko ubolewać nad postawą pani Pawłowicz. Nawet nie sądzę, że trzeźwo myśląca osoba mogła te rzeczy pisać - powiedział w rozmowie z Polsatem Piotr Papis, wójt gminy Klwów. (polsatnews.pl)

Jak dodał samorządowiec PSL, nie wie, czy można mówić o Krystynie Pawłowicz per poseł, gdyż to nie jest godne posła, żeby schodzić tak nisko i pisać obraźliwe wobec mieszkańców teksty.

Korzystając z okazji, skorygował informacje udostępnione przez posłankę PiS.

Gmina liczy 3600 mieszkańców, nie "600 głów". To pokazuje cynizm pani Pawłowicz. Chciałoby się powiedzieć "niedouczenie", pomimo że ma tytuł profesorski. Ale sądzę, że go kupiła - dodał Papis. (polsatnews.pl)

Wójt podkreślił, że na Święcie Papryki co roku zjawia się ok. 15-20 tys. osób, a jego koszt wyniósł nie milion, a około 100 tys. zł

W tej kwocie mieszczą się również inne zespoły, które tego dnia wystąpiły w Klwowie. Był także m.in. pokaz sztucznych ogni, wystawy z nowościami odmianowymi i technologicznymi w uprawie papryki, czy też wykłady specjalistów z instytutu naukowego w Skierniewicach - dodał. (polsatnews.pl)

Portal mazopolska.pl donosi, że grupa Boney M. mogła wziąć za koncert w gminie Klwów ok. 25 - 30 tys. zł.

Święto Papryki 2018

Przeczytaj więcej
Komentarze