Skandal w Auschwitz. Młody Izraelczyk nasikał na pomnik

Magdalena Kulej
22.03.2018  13:10
Auschwitz
Auschwitz Fot: Lech Gawuc / East News

Chłopak przyznał się do winy.

Policjanci z Oświęcimia zatrzymali obywatela Izraela, który zbezcześcił pomnik na terenie byłego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Jak informuje portal faktyoswiecim.pl, do zdarzenia doszło w środę, 21 marca, we wczesnych godzinach popołudniowych.

20-letni Zeev K. oddał mocz na schody pomnika ofiar obozu znajdującego się pomiędzy ruinami dwóch największych krematoriów. Chłopak był wówczas uczestnikiem szkolnej wycieczki.

ZOBACZ TAKŻE: Skandaliczne zachowanie szwedzkich uczniów w Auschwitz

Świadkiem tego zachowania była przewodniczka grupy zwiedzającej w tym samym czasie teren Muzeum, która poinformowała o zdarzeniu pracowników Straży Muzealnej  - powiedział w rozmowie z  portalem „Fakty Oświęcim” prokurator Janusz Hnatko, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krakowie. (faktyoswiecim.pl)

Na miejsce przyjechali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu i zatrzymali żydowskiego młodzieńca. Mężczyzna usłyszał zarzut znieważenia pomnika urządzonego w celu upamiętnienia zdarzenia historycznego. Jak poinformował prokurator Hnatko, Zeev K. przyznał się do winy.

Wyraził skruchę, nie potrafił jednak wskazać motywów swojego zachowania – powiedział. (faktyoswiecim.pl)

Nastolatek dobrowolnie poddał się karze grzywny w wysokości 5 tys. złotych. Został zwolniony jeszcze tego samego dnia.

ZOBACZ TAKŻE: Świat obiegły zdjęcia 14-letniej Polki zamordowanej w Auschwitz

Zagłosuj

Zwiedziłeś obóz Auschwitz w Oświęcimiu?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze