Parafianie wygnali księdza. Rzucił na nich klątwę

Wojciech Kozicki
02.08.2018  10:11
ksiądz afera skandal koloratka kościół Polska
ksiądz afera skandal koloratka kościół Polska Fot: East News/Monkpress

Nie odszedł z pustymi rękami. "Wyczyścił" plebanię.

Ksiądz z Łobodna (gm. Kłobuck, woj. śląskie) podpadł parafianom. Nie spodobało im się m.in., że proboszcz dyktował wysokie ceny „co łaska”. Przykładowo, za pogrzeb brał 1000 złotych. Gdy pewną rodzinę spotkała tragedia i trzeba było odprawić 2 pogrzeby w 1 tydzień, proboszcz zainkasował 1400 i 1300 złotych.

 

Jak podaje miejska.info.pl, ksiądz otrzymał od dzieci komunijnych w prezencie figurkę Jezusa Chrystusa. Najwyraźniej nie przypadła mu do gustu, bo trafiła do komisu. Miała nie pasować do kościoła.

Ksiądz i klątwa

Parafianie w końcu zawiadomili kurię. Duchowny miał opuścić parafię do 30 czerwca. Nie zamierzał jednak odejść z pustymi rękami. Zaczął wywozić wszystko z plebanii. Zabrał rzekomo nie tylko meble, ale nawet karnisze. Rzucił również klątwę na parafian.

"Osoby, które utrudniały mi życie, wyklinam, a stołu przysięgam, że nie zabrałem”. Później jeszcze udał się przed ołtarz, uklęknął, uniósł dłoń w górę i powtórzył ”przysięgam" – opisał rzucanie klątwy jeden ze świadków. (miejska.info.pl)

Parafianie z Łobodna mogą jednak spać spokojnie. Na miejscu zjawił się biskup Antonii Przybylski, który zniósł klątwę za pomocą specjalnych modlitw.

Niesfornego proboszcza spotkała kara. Został przeniesiony do innej parafii.

ZOBACZ TEŻ: Ksiądz poświęcił frytki i burgery w McDonald's

Zagłosuj

Czy księża powinni brać pieniądze za śluby i pogrzeby?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze