Awantura w samolocie. Żydzi nie chcieli siedzieć obok kobiet

Wojciech Kozicki
26.06.2018  11:56
el al linie lotnicze żydzi kobiety afera skanal
el al linie lotnicze żydzi kobiety afera skanal Fot: Facebook.com/EL AL Global, East News/Jan GRACZYNSKI

Niektórzy z powodu wyznania nie mogli nawet patrzeć na płeć piękną.

Religia kontra linie lotnicze. Ortodoksyjni Żydzi wywołali skandal w samolocie El Al. Z powodu zachowania 4 mężczyzn lot był opóźniony o godzinę. Okazało się, że obok nich siedziały dwie kobiety, które leciały z Nowego Jorku do Tel Awiwu. Jak podaje independent.co.uk, Żydzi z powodu swojego wyznania nie chcieli siedzieć obok płci przeciwnej.

Stewardessy próbowały przekonać Żydów, aby zajęli miejsca. Pojawił się kolejny problem. Nie chcieli rozmawiać z obsługą samolotu, ponieważ były to kobiety. Jeden z nich był tak religijny, że wszedł do samolotu z zamkniętymi oczami, by nie mieć kontaktu wzrokowego z kobietami. Przesiedział tak cały lot, aby nawet nie spojrzeć na współpasażerki.

ZOBACZ TEŻ: Skandal w hotelu. Nie pozwolili Żydom wejść do basenu

W aferę musiał zaangażować się kapitan i pozostali mężczyźni z załogi. Awantura trwała ponad godzinę. W końcu przekonano kobiety, by się przesiały, a Żydzi zajęli upragnione miejsca. Izraelskie linie lotnicze muszą zmierzyć się teraz z falą hejtu w internecie. Internauci zarzucają im dyskryminację, chociaż przedstawiciele przewoźnika twierdzą, że do dyskryminacji nie doszło, a komfort podróży jest najważniejszy.

Dla El Al może to być dopiero początek kłopotów. W ubiegłym roku doszło do podobnej sytuacji, ale kobiety postanowiły walczyć o swoje prawa. Izraelski sąd uznał, że doszło do dyskryminacji.

ZOBACZ TEŻ: Nie pozwolili jej wnieść chomika do samolotu. Utopiła go w toalecie

Zagłosuj

Czy kobiety powinny przesiąć się z powodu Żydów?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze