Opiekunki znęcały się nad autystycznymi dziećmi. Wyciekło szokujące nagranie

Magdalena Kulej
26.02.2018  11:27
Centrum Ariana w Tunisie
Centrum Ariana w Tunisie Fot: facebook.com / Rassd.officiel

Rodzice domagają się srogiej kary dla pracowników ośrodka. 

Światem wstrząsnął skandal opisywany przez tunezyjskie media. Dyrektor i dwie pracownice ośrodka dla dzieci z autyzmem zostali aresztowani po serii skarg dotyczących torturowania dzieci.

Jak podaje middleeastmonitor.com, do skandalicznego traktowania podopiecznych doszło w centrum „Ariana” na przedmieściach Tunisu. Sprawę zgłosili najpierw zaniepokojeni rodzice. Media nagłośniły ją, gdy na jaw wyszło bulwersujące nagranie.

Widać na nim wyraźnie, jak opiekunki nie tylko krzyczą na dzieci, ale też biją je. Ciężko zinterpretować film w inny sposób, gdy w tle słychać płacz podopiecznych.

Pod nadzorem

W sprawie zabrało głos m.in. Ministerstwo Spraw Społecznych, które do zakończenia dochodzenia obejmie centrum „Ariana” specjalnym nadzorem. Jeżeli pracownicy okażą się winni, ośrodek zostanie zamknięty.

Do czasu wyjaśnienia sprawy dzieci mają zostać objęte opieką lekarzy i psychologów. Ministerstwo zaapelowało też do rodziców, by zgłaszali wszelkie niepokojące zachowania ich dzieci. Ci z kolei zorganizowali w weekend demonstrację, domagając się srogiej kary dla pracowników ośrodka. 

Kiedy po raz pierwszy zobaczyłam nagranie, nie zdawałam sobie sprawy, ze to mój syn. Wszyscy odpowiedzialni za krzywdę naszych dzieci powinni zostać osądzeni – powiedziała matka jednego z chłopców. (middleeastmonitor.com)

Tunezyjskie media przypominają, że nie był to w tym kraju pierwszy głośny skandal dotyczący opiekunów osób z autyzmem. W listopadzie zeszłego roku opinią publiczną wstrząsnęło nagranie, na którym nauczyciel znęcał się fizycznie nad uczniem. Tamtejszy ośrodek został zamknięty zgodnie z decyzją Ministerstwa Spraw Społecznych. 

Zobacz, jak opiekunki traktowały podopiecznych z autyzmem:

Zagłosuj

Czy pracownicy ośrodka powinni ponieść karę?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze