Skatował i pozbawił synka nóg. W więzieniu wymierzono mu sprawiedliwość… tuńczykiem

Magdalena Kulej
28.08.2018  10:25
dziecko szpital
dziecko szpital Fot: shutterstock.com

Mężczyznę ledwo udało się uratować. 

Chłopczyk miał tylko 41 dni, gdy jego rodzice, 43-letni wówczas Tony Smith i 24-letnia Jody Simpson, brutalnie go pobili. Teraz współwięźniowie postanowili wymierzyć mężczyźnie sprawiedliwość – donosi telewizja Fox News.

Do wstrząsającego pobicia doszło jeszcze w 2014 roku. Chłopczyk miał osiem złamań i posocznicę. Obrażenia były na tyle poważne, że lekarze musieli amputować dziecku obie nogi. Nie wiadomo, czy jego stawy będą w przyszłości w stanie utrzymać protezy.

ZOBACZ TEŻ: Zabił niemowlę, bo płakało. Znaleziono go martwego w celi

Samosąd w więzieniu 

Rodzice chłopca nie okazali skruchy. W lutym tego roku sąd w brytyjskim Maidstone skazał Smitha i Simpson na 10 lat pozbawienia wolności. Po półrocznej odsiadce amerykańskie media poinformowały, że Tony Smith został zaatakowany przez współwięźniów i pobity niemal na śmierć.

Osadzeni z więzienia Swaleside w Kent do ataku wykorzystali pręty i puszki z tuńczykiem, które schowali w skarpetach. Smitha przywiązali do krzesła, a „bronią” strzaskali mu oczodół, złamali szczękę i połamali żebra. Wszystko miało trwać 4 godziny. Smitha uratowali strażnicy.

Aktualnie trwa śledztwo w sprawie niedopełnienia obowiązków przez strażników więzienia.

ZOBACZ TEŻ: Matki ofiar wymierzyły sprawiedliwość. Spotkały się z oprawcą

Zagłosuj

Czy współwięźniowie powinni odpowiedzieć za samosąd?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze