Uwaga na wodę! W ponad 20 miastach wykryto paciorkowca

Magdalena Kulej
25.05.2018  15:03
Uwaga na wodę! W ponad 20 miastach wykryto paciorkowca
Uwaga na wodę! W ponad 20 miastach wykryto paciorkowca Fot: shutterstock.com

Woda nie nadaje się nawet do mycia. 

Zakaz spożywania wody z sieci wodociągowej dotyczy mieszkańców 22 miejscowości w powiecie buskim w województwie świętokrzyskim.

Jak donosi radiozet.pl, o zagrożeniu poinformował w komunikacie Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Busku-Zdroju, który w pobranej próbce pochodzącej z wodociągu Wolica wykrył zanieczyszczenie paciorkowcem.

Woda nie nadaje się do picia, kąpieli, mycia owoców i warzyw, naczyń kuchennych czy wytwarzania lodu. Wodę można stosować jedynie w celach sanitarnych, tj. do spłukiwania toalet.

Obecnie trwa dezynfekcja wodociągu, a mieszkańcom jest udostępniana woda w butelkach. Tę mogą odbierać u sołtysów, w Urzędzie Miasta i Gminy w Busku-Zdroju oraz siedzibie Referatu Gospodarki Komunalnej w Wolicy.

Zakaz spożywania wody dotyczy mieszkańców miast: Stopnica, Białoborze, Bosowice, Czyżów, Dziesławice, Falęcin Nowy, Falęcin Stary, Jastrzębiec, Kąty Stare, Folwarki, Kąty Nowe, Klępie Dolne, Klępie Górne, Mariampol, Borek, Mietel, Nowa Wieś, Szklanów, Suchowola, Szczeglin, Wolica, Zaborze, Żerniki Dolne.

Przeczytaj więcej
Komentarze