Jajka wycofane z rynku. Są skażone, sprawdź numer partii

Wojciech Kozicki
16.06.2018  00:51
jajka partia skorupka kod data skażone
jajka partia skorupka kod data skażone Fot: Pixabay.com

Do sklepów trafiło kilka milionów szkodliwych jaj.

Kurze jaja skażone antybiotykiem na polskim rynku. Jak podaje wprost.pl, z obiegu wycofano ich ponad 4 miliony. Zadecydowała o tym Inspekcja Weterynaryjna, a sprawę nagłośniło Polskie Radio.

ZOBACZ TEŻ: Szkło w piwie. Uważacie na te butelki

Skażone okazały się jaja oznaczone kodem na skorpuce 3 - PL 30211306 , których termin przydatności do spożycia wyznaczono od 15 czerwca 2018 r. do 6 lipca 2018. Były pakowane po 6, 10, 20 i 30 sztuk, a pudełko oznaczono identyfikatorem 30215904.

W jajach wykryto antybiotyk lazalocyd. Jeśli ktoś nabył wadliwą partię ma prawo ją zwrócić do sklepu. Pod żadnym pozorem nie powinien konsumować skażonego nabiału.

ZOBACZ TEŻ: Trzymanie jajek na drzwiach lodówki może skończyć się tragicznie

Wycofanie jaj jest spowodowane obecnością pozostałości antybiotyku lazalocyd w ilości przekraczającej maksymalny dopuszczalny poziom – oświadczył Główny Lekarz Weterynarii. (sadeczanin.info)

Niestety, Inspekcja Weterynaryjna nie podała, który producent wypuścił na rynek niebezpieczne jaja. Jak podaje finanse.wp.pl, jajka były sprzedawane w takich sklepach jak Biedronka, Carrefour oraz Piotr i Paweł. Ustalono, że antybiotyk musiał trafić do paszy kur niosek. Właściciel kurników wysłał do odbiorców wiadomość, by nie wprowadzi wadliwego produktu na rynek.

ZOBACZ TEŻ: Groźna bakteria w parówkach znanej firmy. Powoduje zapalenie mózgu

Zagłosuj

Czy zjadłbyś surowe jajko?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze