Tesco zamyka sklepy w Polsce. Tysiące osób bez pracy

Wojciech Kozicki
23.08.2018  13:52
tesco sklep
tesco sklep Fot: East News/ARKADIUSZ ZIOLEK

Podano powód, dlaczego placówki handlowe są likwidowane.

Tesco w Polsce i zamknięcie kilkunastu sklepów. Związana jest z tym redukcja zatrudnienia. Jak podaje portal wiadomoscihandlowe.pl, pracę straci nawet 2,2 tys. osób.

Sklepy Tesco znikają w ramach reorganizacji modelu działania firmy. Zlikwidowanych zostanie 13 placówek. W 2018 roku zamknięto ich do tej pory już 18.

ZOBACZ TEŻ: Nieświeże indyki w Tesco

Lista zamkniętych placówek: Bytom Karpacka, Chorzów Graniczna, Gliwice Wielicka, Hrubieszów Dworcowa, Jelenia Góra Wolności, Kalisz Legionów, Knurów Szpitalna, Piaseczno Kusocińskiego, Poznań Mrągowska, Sieradz Wojska Polskiego, Strzelin Mickiewicza, Września Kaliska i Żory Malinowa.

To niezbędne ze względu na podniesienie rentowności. Zaoferujemy pełne wsparcie koleżankom i kolegom, którzy będą zmieniać swoje stanowiska pracy bądź opuszczą firmę. Pragnę podziękować wszystkim osobom, których dotyczyć będą ogłoszone zmiany, za wszystko co zrobili, pracując na co dzień dla naszych klientów – powiedział dyrektor zarządzający Tesco Polska  Martin Behan. (wiadomoscihandlowe.pl)

Sklepy Tesco nie znikną z Polski Całkowiecie. Prezes Tesco na Europę Środkową Matt Simister, zapewnia, że to dla firmy bardzo ważny rynek. Koniecznie jest jednak podniesienie konkurencyjności. Jednym z powodów jest zmieniający się rynek z powodu zakazu handlu w niedziele.

ZOBACZ TEŻ: Lidl sprzedaje legalnie marihuanę. Odlotowa promocja

Zagłosuj

Czy Biedronka powinna rozszerzyć działalność 24h na całą Polskę?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze