Skrajnie wyczerpany pies w zawiązanym worku. Znaleziono go na wysypisku

Magdalena Kulej
12.10.2018  12:56
pekinczyk sortownia
pekinczyk sortownia Fot: KPP we Włoszczowie

Pracownicy sortowni śmieci w powiecie włoszczowskim znaleźli podczas pracy psa uwięzionego w reklamówce. Dzień później odnalazł się jego właściciel.

Ledwie żywego psa rasy pekińczyk znaleziono 10 października w sortowni śmieci w powiecie włoszczowskim – donosi lokalny portal Echo Dnia Świętokrzyskie. Zwierzę było zawiązane w foliowym worku na śmieci.

Do sortowni został przywieziony najprawdopodobniej tego samego dnia wraz ze śmieciami zebranymi w miejscowościach Bebelno, Rogienice i Dąbie - mówiła starszy sierżant Monika Jałocha, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie. (echodnia.eu)

Pies został przewieziony do przychodni weterynaryjnej, gdzie został podłączony do kroplówki. W międzyczasie policja zajęła się poszukiwaniami właściciela czworonoga. Ten znalazł się sam.

W piątek włoszczowscy policjanci poinformowali, że właściciel psa w czwartek zgłosił się lecznicy weterynaryjnej. Jak się okazało, pekińczyk wabi się Gizmo i bardzo ucieszył się na widok swojego właściciela. Według ustaleń policji pies kilka tygodni wcześniej uciekł z domu.

Policja wciąż poszukuje osób, które mają związek z tą sprawą.

84-99596
84-99596 Fot: Policja Świętokrzyska
84-99638
84-99638 Fot: Policja Świętokrzyska
Przeczytaj więcej
Komentarze