Kolonizacja Marsa będzie o wiele łatwiejsza. NASA chwali się nowym odkryciem

Karol Decka
12.01.2018  16:10
Kolonizacja Marsa będzie o wiele łatwiejsza. NASA chwali się nowym odkryciem
Kolonizacja Marsa będzie o wiele łatwiejsza. NASA chwali się nowym odkryciem Fot: Pixabay.com

Pod warstwą skał kryje się prawdziwy skarb.

Najnowsze badania na temat Marsa dowodzą, że planeta wyglądała niegdyś zupełnie inaczej. Podczas dokładnego skanowania kolejnych warstw gruntu trafiono na zdumiewające odkrycie. Pod powierzchnią Czerwonej Planety znaleziono ślady lodu o grubości kilkuset metrów.

Chociaż naukowcy nie są pewni swojego odkrycia, dane przesłane przez dwie satelity wskazują na to, że ogromne strefy lodu znajdują się pod cienką warstwą skał. Zamrożona woda pokrywa bardzo duże obszary ciała niebieskiego.

ezgif.com-resize

Planeta z lodu

Jak podaje serwis euronews.com, wieści z NASA zupełnie zmieniają dotychczasowe wyobrażenie o Marsie. Tysiące lat temu planeta mogła być pełna jezior, mórz i oceanów, które zamarzły pod wpływem bardzo niskiej temperatury. Warto zaznaczyć fakt, że naukowcy mówią tutaj o lodzie powstałym z wody, a nie z innej cieczy.

Jeżeli przypuszczenia okażą się prawdą, eksploracja Czerwonej Planety stanie się o wiele łatwiejsza. Dostęp do wody byłby wielkim krokiem ku stworzeniu nowego domu dla ludzkości.

W przyszłości, podróżujący na Marsa mogą mieć łatwiejszy dostęp do wody, dzięki odkryciu satelity Mars Orbiter. Sporej grubości warstwa zamrożonej wody, która prawdopodobnie powstała ze śniegu - takiego odkrycia dokonano na Czerwonej Planecie – możemy przeczytać pod zdjęciem.

Zagłosuj

Czy w ciągu 100 lat skolonizujemy Marsa?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze