Słonica typuje wyniki meczów. Wie, czy Polska wygra z Litwą [WIDEO]

Wojciech Kozicki
12.06.2018  12:17
słonica citta mundial rosja 2018 zoo kraków RMF
słonica citta mundial rosja 2018 zoo kraków RMF Fot: Twitter.com/Kraków

Wiele razy już trafiała. A jeśli tym razem zrobi kibiców w trąbę?

Mundial w Rosji i wyniki meczów znane wcześniej? Zakłady bukmacherskie bez emocji, wszystko będzie wiadomo przed rozpoczęciem rozgrywek? Winna temu może być słonica Citta z Ogrodu Zoologicznego w Krakowie. Jedno z jej zajęć to typowanie wyników meczów.

Mecz Polska Litwa - spoilery?

Mecz towarzyski Polski z Litwą jej zdaniem wygrają Polacy. Ciekawe, czy podopieczni Adama Nawałki będą spokojniej wychodzić na murawę, skoro słonica wróży im sukces. Jeśli jednak zacznie trafnie przewidywać wyniki kolejnych spotkań, pozbawi mundialowych emocji niejednego kibica.

ZOBACZ TEŻ: Godlewskie i hit na mundial. Sprawa do prokuratury?

Mistrzostwa w Rosji 2018

Słonica Citta wygrała w plebiscycie RMF24 na zwierzę typujące wyniki imprez sportowych. Wyprzedziła takich konkurentów jak żyrafa Denar i pingwin Mia. Nie ma się co dziwić, że zwyciężyła, bo już 6 lat temu była skuteczna niczym wróżbita Krzysztof Jackowski. Podczas Euro 2012 poprawnie wytypowała zwycięzców ćwierćfinałów (Portugalia, Niemcy, Hiszpania, Włochy).

Jak podaje RMF24.pl, słonica z krakowskiego zoo urodziła się w 1979 roku. Uwielbia długie drzemki, tarzanie się w błocie i kąpiele. Chętnie je czekoladę, marchewkę, jabłka, buraki i płatki owsiane.

ZOBACZ TEŻ: Stadiony na mundial w Rosji. Czy to się nie zawali?

Zagłosuj

Czy Polska wygra mundial w Rosji?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze