Nastolatek wjechał w ludzi. Brał udział w nielegalnych wyścigach

Wojciech Kozicki
19.08.2018  12:08
stargard wypadek wyścigi samochodowe drifty nastolatek wjechał w ludzi
stargard wypadek wyścigi samochodowe drifty nastolatek wjechał w ludzi Fot: Facebook.com/MotoForum-ZACHODNIOPOMORSKIE

Jeśli potwierdzą się zeznania świadków, policja też może mieć kłopoty.

Stargard, województwo zachodniopomorskie. Wypadek samochodowy i nielegalne wyścigi. W nocy z soboty na niedzielę 18-latek wjechał w grupę przechodniów w centrum miasta, gdy wykonywał drifty. Stracił panowanie nad pojazdem.

Stargard - drifty i nielegalne wyścigi

Jak podaje „Super Express”, nastolatek jechał samochodem marki BMW. Reporter TVN24 Sebastian Napieraj napisał, że w dniu wypadku na Facebooku widział wydarzenie "Pokazy, zawody driftu - Plac Wolności".

18-letni stargardzianin, zjeżdżając w barierki, potrącił przechodniów, którzy znajdowali się bezpośrednio za nimi. Według wstępnych ustaleń pięć osób doznało obrażeń ciała. Dwie nadal są hospitalizowane z poważnymi obrażeniami  - oświadczył Łukasz Famulski z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie.(tvn24.pl)

Nastoletni pirat drogowy został zatrzymany i trafił do aresztu. Przeprowadzono badanie alkoholem. Był trzeźwy. Jeden ze świadków w rozmowie z TVN24.pl powiedział, że policjanci byli na miejscu zawodów, ale nie reagowali. Samochód 18-latka miał tak wybić się na krawężniku, że zderzak znajdował się na wysokości głowy.

ZOBACZ TEŻ: Rekordowy mandat polskiego kierowcy

Zagłosuj

Czy brałeś kiedyś udział w nielegalnych wyścigach samochodowych?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze