Wiadomo, ile zarabiają polskie kabarety. Zaskakujące kwoty

Wojciech Kozicki
05.03.2018  11:03
Zarobki polskich kabaretów
Zarobki polskich kabaretów Fot: East News/VIPHOTO

Żarty to ich praca, ale pieniądze biorą poważne.

W Polsce opłaca się być artystą kabaretowym i tworzyć skecze. Ujawniono, że niektórzy z nich mają gaże wyższe niż gwiazdy disco polo.

SE.pl dotarł do dokumentów jednej z popularnych agencji koncertowych. Okazało się, że standardem jest stawka powyżej 30 tys. złotych za godzinny występ. Rekordowe sumy zgarnia kabaret Paranienormalni. Twórcy postaci Mariolki inkasują za pojawienie się na scenie aż 44 tys. złotych.

paranienormalni mariolka
paranienormalni mariolka Fot: Youtube.com/Polsat

Z kabaretu można żyć

Kabaret Hrabi podbija polską scenę kabaretową programami takimi jak „Aktorem w płot”, „Cyrkuśniki i „Gdy powiesz: Tak”. Ekipa Dariusza Kamysa i Joanny Kołaczkowskiej zgarnia za występ 30 tys. złotych.

Kabaret Moralnego Niepokoju również biedy nie klepie. Stawka za występ twórców "Rozmów przy psie" to 38 tys. złotych. Na konto Ani Mru Mru po zejściu ze sceny wpływa 30 tys. złotych. Bez wątpienia stać ich na lepszy posiłek niż w chińskiej restauracji, z której żartują w swoim skeczu.

Solowi artyści także sporo zarabiają. Maciej Stuhr po każdym występie jest bogatszy o 25 tys. Taką samą stawką można pochwalić się Zenon Laskowik, który kiedyś święcił trumfy z kabaretem Tey. Cezary Żak zarabia od 7,5 do 13 tys. złotych, Jerzy Kryszak 22 tys. złotych, Cezary Pazura 15 tys. złotych, Marcin Daniec 17 tys. złotych, a Artur Andrus 22 tys. złotych.

Tak występuje Kabaret Moralnego Niepokoju:

WIĘCEJ NEWSÓW I ROZRYWKI? SPRAWDŹ PLANETĘ NA FACEBOOKU!

Zagłosuj

Czy oglądasz polskie kabarety?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze